Ponad 1,2 mln zł dotacji dla gminy Michałowice

Michałowice

Gmina Michałowice uzyskała ponad 1,2 mln dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego. Sprawdziliśmy jakie inwestycje zostaną zrealizowane dzięki tym środkom.

Województwo Mazowieckie chętnie wspiera lokalne samorządy w realizacji szeregu inwestycji. Trzeba przyznać, że gmina Michałowice świetnie radzi sobie w pozyskiwaniu takiej pomocy z województwa. Dzięki dobrym pomysłom i perfekcyjnie przygotowanym wnioskom gminie udało się pozyskać dodatkowe pieniądze na realizacje aż sześciu inwestycji. Jeśli liczyć tu jeszcze wsparcie finansowe jakie trafi do OSP Nowa Wieś to będzie to łącznie aż osiem przedsięwzięć.

Na jakie zadanie udało się pozyskać dofinansowanie i w jakiej kwocie? – Na przeprowadzenie trzech projektów, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021”, czyli: rozbudowę monitoringu na terenie ROD w Granicy (9 600 zł), rozbudowę monitoringu na terenie ROD w Komorowie (9 600 zł) i wykonanie przyłącza wody pitnej na terenie ROD Michałki (10 000 zł), otrzymaliśmy łącznie dofinansowanie w wysokości 29 200 zł. Dwa projekty, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”, czyli: „Ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Gminie Michałowice” (182 911 zł) i „Zagospodarowanie ul. Szkolnej w Michałowicach – wykonanie nasadzeń” (200 000 zł) otrzymały łącznie dofinansowanie w wysokości 382 911 zł – informuje michałowicki magistrat.

OSP Nowa Wieś pozyskała natomiast środki w amach dwóch programów: „Mazowieckie strażnice OSP-2021” i „OSP-2021”. Zakup zestawu ratownictwa technicznego akumulatorowych nożyco – rozpieraczy)dofinansowano kwotą 10 000 zł, a remont dyżurki strażackiej w budynku głównym remizy udało się pozyskać 15 000 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.