Ponad 10 mln zł na drogi. Władze Pruszkowa podpisały umowy na dofinansowania

Pruszków

Blisko 10,5 mln zł trafi do budżety Pruszkowa z Funduszu Dróg Samorządowych. Władze Pruszkowa podpisały umowę z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem na dofinansowanie przebudowy dwóch dróg.

O tym, że pruszkowskiemu magistratowi udało się pozyskać 10,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wiadomo od dawna. To pieniądze, dzięki którym udało się zrealizować dwie niezwykle ważne inwestycje drogowe. Mowa tu o rozbudowie ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania z al. Wojska Polskiego w Pruszkowie oraz o generalnej przebudowie ul. Stalowej, jako strategicznego połączenia dwóch dróg powiatowych. Co więcej obie te inwestycje już zostały zrealizowane.

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie, w którym udział wzięli wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, prezydent Pruszkowa Paweł Makuch oraz wiceprezydent Pruszkowa Konrad Sipiera.

Czym jest Fundusz Dróg Samorządowych? To rządowy program dofinansowań na budowę, przebudowę i modernizację lokalnej infrastruktury drogowej, będący niejako kontynuacją „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Jednak w FDS wprowadzono wiele zmian. Pierwsza to zwiększenie limitów kwot finansowych. Druga to jest wysokość dofinansowania (do 80 proc.). Trzecia rzecz to jest wysokość kwot dofinansowania. Gminy i powiaty mogą się starać nie o 5, ale nawet o 30 mln dofinansowania.

Władze Pruszkowa nie spoczywają jednak na laurach i do kolejnego naboru już zgłoszono kolejne inwestycje. – Walczymy o dofinansowanie na budowę łącznika ul. Dolnej z Piastowską oraz na przebudowę ul. 1 sierpnia – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Ponad 10 mln zł na drogi. Władze Pruszkowa podpisały umowy na dofinansowania”

 1. Ja pisze:

  Przykro patrzeć na te gęby .

 2. yaro pisze:

  Kasę przeznaczyć na remont ul.Kościuszki bo gorzej wygląda od ul.Powstańców

 3. Kasia pisze:

  A kiedy będzie zrobiona ulica i chodniki na ulicy Waryńskiego i róg Młynarskiej ?

 4. Fukpoland pisze:

  Siebie warci są Ci panowie, nie jeden człowiek przez Was płacze z nieszczęścia. A ten po prawej, przypominam…to bezczelny urzędnik ze Znicza, nakryty na kłamstwie wyborczym.

 5. paca pisze:

  Co tu robi stara Sipiera ?
  Bo wszystkie pisiory to jedna rodzina.
  Starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna….

  • Znam temat pisze:

   Ładnie ci POPiSiory łeb sprały, chory człowiek jesteś. Co widać po twoich wpisach… Najlepiej sam siebie skwitowałeś pisząc DAŁBYM CI ROZUMU ALE NIE MA Z CZEGO UJMOWAĆ.
   Jak w Polsce ma być dobrze jak takie coś chodzi na głosowania…

 6. polk pisze:

  Jakie ładne zdjęcie do rodzinnego albumu.

 7. Anonim pisze:

  1 sierpnia to jakaś boczna uliczka, która prowadzi do kilku posesji. Kto tam mieszka, że wojewoda ma dać dofinansowanie? Poza tym odgrzewany kotlet. Ile razy będą o tym mówić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły