Pomysł na ogród botaniczny w brwinowskim parku

Brwinów

Brwinowski urząd podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej ogrodu botanicznego, który miałby pojawić się w parku.

Przed ogłoszeniem przetargu na wykonanie projektu, gmina najpierw próbowała znaleźć wykonawcę, który zająłby się nie tylko projektem, ale i późniejszym przeprowadzeniem prac. Jednak nie udało się znaleźć nikogo kto chciałby podjąć się takiego kompleksowego zadania. Dlatego rozdzielono te dwie kwestie. Wykonawca wybrany w przetargu zaprojektuje ogród botaniczny, a także zajmie się późniejszym nadzorem autorskim podczas robót.

Tak naprawdę będzie to już kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie. Gmina pozyskała dofinansowanie – ponad 2,1 mln zl – na zrealizowanie prac. Co takiego się zmieni? Istniejąca zieleń zostanie uporządkowana, oprócz tego pojawi się też nowa. Planuje się nasadzenia drzew, krzewów, pnączy, bylin i traw, założenie trawników i roboty pielęgnacyjne, stworzenie systemu oświetlenia oraz monitoringu. Zostaną wykonane nasadzenia drzew z gatunków rodzimych w odmianach hodowlanych, nasadzenia niektórych rabat kwiatowych i traw dekoracyjnych. Powstaną pergole, pojawią się nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, elementy ozdobne, a także nowe alejki i oświetlenie.

Wartość umowy to 40 500 zł. Zgodnie z podpisaną umową projektant Agata Kędzierawska ma przygotować projekt do 10 grudnia tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.