Pomóżmy Magdzie w walce o zdrowie

Pruszków

Magda, mieszkanka Pruszkowa, która w marcu 2015 r. uległa poważnemu wpadkowi, nadal ma poważne problemy ze zdrowiem i potrzebuje wsparcia finansowego. Liczy się każda złotówka przekazana na jej rehabilitację.

Przypomnijmy, Magda została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i Kościuszki. Z poważnym urazem głowy, obrażeniami wewnętrznymi i złamaniami trafiła do szpitala. Mimo, że miała przy sobie dokumenty, o wypadku policja nie powiadomiła rodziny kobiety.

Bliscy Magdy, nie wiedząc co się stało, rozpoczęli jej poszukiwania. Przez dwa dni na własną rękę obdzwaniali okoliczne szpitale, na portalach społecznościowych umieszczali informacje o zaginięciu. Złożyli nawet zgłoszenie na policji, jednak pruszkowska komenda nie powiązała go z wypadkiem i potrąceniem. Stało się tak dopiero w nocy z soboty na niedzielę, prawie 51 godzin po zdarzeniu.

Od tamtego czasu minęło półtora roku, ale walka o zdrowie Magdy nadal trwa. Szczególnie, że jej życie zmieniło się o 180 stopni. – Córka nie pamięta nic sprzed wypadku. Nie rozpoznaje znajomych z dzieciństwa. Wcześniej studiowała drugi kierunek, znała dwa języki, a teraz uczy się wszystkiego na nowo. Wymaga regularnej rehabilitacji – mówi nam pani Maria, mama Magdy.

36-latka przebywa na rencie, ale to zbyt małe środki, aby pokryć koszty leczenia. A każdy grosz w tej sytuacji jest na wagę złota.

Magdę można wesprzeć wysyłając SMS o treści „POMOC 5361” na numer 75 165 (koszt to 5 zł netto), przekazując 1 proc podatku lub darowiznę za pośrednictwem Fundacji Avalon. Numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. Ważne! W tytule wpłaty należy wpisać „Pietrzak, 5361”.

Więcej informacji o zbiórce można znaleźć na specjalnym facebookowym profilu.

Pomóżmy Magdzie w przywróceniu radości sprzed wypadku:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.