Pomóż zwierzętom – podpisz projekt ustawy

Region

Mieszkasz w Pruszkowie, kochasz zwierzęta i chcesz poprawić ich los, m.in. poprzez wprowadzenie ustawowego zakazu stałego trzymaniu psów na uwięzi lub w zamknięciu i podwyższenie kar za znęcanie się nad zwierzętami? Jeśli tak, możesz złożyć swój podpis pod projektem nowej ustawy o ochronie zwierząt.

Inicjatorem powstania projektu nowej ustawy o ochronie zwierząt, która może przyczynić się do zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt oraz minimalizowania cierpień zwierząt domowych i hodowlanych, jest Koalicja dla Zwierząt – porozumienie organizacji prozwierzęcych.

Na początku lutego rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod projektem nowej ustawy. By zajął się nią Sejm, potrzeba 100 tys. realnych podpisów (nie internetowych). Można je składać za pośrednictwem strony internetowej Koalicji dla Zwierząt www.koalicja.org.pl, na której znajduje się specjalny formularz oraz projekt ustawy.

Od 4 maja podpisy zbierane są również w Pruszkowie, w sklepie zoologiczno-wędkarskim, przy ul. Chopina 2. Swojego poparcia dla projektu ustawy udzieliło tu już kilkadziesiąt osób. Jedną z nich jest Aneta Ślesicka, pracująca w sklepie. – Jeśli w taki sposób, mogę przyczynić się do polepszenia losu zwierząt w Polsce, to oczywiste jest, że podpisałam się pod propozycją nowej ustawy. Zrobiła to też moja mama i znajomi – mówi.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.