Pomóż Marcelkowi Redzie odzyskać zdrowie

Region

Trzyletni mieszkaniec Mszczonowa uległ wypadkowi. Chłopiec przebywa w klinice medycznej w Niemczech. W sieci trwa zbiórkę na jego dalsze leczenie.

Marcel Reda ma zaledwie trzy lata. Na początku jesieni ubiegłego roku chłopiec uległ wypadkowi. Diagnoza była dramatyczna. – W karcie szpitalnej wyczytać można: nagłe zatrzymanie krążenia, udana resuscytacja, uraz czaszkowo-mózgowy, uraz kręgosłupa na poziomie szyjnym, niedowład czterokończynowy, respirator, śpiączka… Ten dramatyczny opis i tak w pełni nie oddaje tragedii, z jaką nam się przyszło zmierzyć. Nie da się do tego przygotować. Nie da się z tym pogodzić, a w głowie słyszę wciąż dlaczego on? Dlaczego moje dziecko? – wspomina mama Marcela. – Te słowa od 1 października wracają jak mantra. My już dawno zapomnieliśmy, czym jest spokojny sen. Tak trudno o tym pisać, bo rany na ciele Marcelka i w naszych sercach są wciąż zbyt świeże. Czekamy na niego my, rodzice. Czeka na niego starszy braciszek. Żeby znów mógł pomagać przy naprawianiu auta, podawaniu kluczy, czy porządkowaniu działki – dodaje.

Marcel jest w śpiączce. W poniedziałek 15 marca chłopiec trafił do specjalistycznego ośrodka w Niemczech. Leczenie w Arche IntensivKinder było możliwe dzięki wsparciu darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na internetową zbiórkę. W niemieckiej klinice Marcelowi towarzyszy mama. Dzięki specjalistycznemu leczeniu chłopiec poczynił już postępy. – Po raz pierwszy leżał na brzuszku, siedział na kolanach. Pojawiły się również pierwsze samodzielne oddechy. Dla rodziców dziecka, które od pół roku przebywa na intensywnej terapii, każdy taki mały sukces ma dla nas ogromne znaczenie – mówi mama Marcela. – Słowa nie są w stanie go opisać – dodaje.

Leczenie w niemieckiej klinice jest bardzo kosztowne. Rodziców nie stać na tak ogromny wydatek. Pieniądze na pobyt dziecka w niemieckiej klinice kończą się. Jeśli nie uda się zebrać funduszy na dalsze leczenie chłopiec trafi do polskiego hospicjum. Rodzice Marcela wierzą, że dzięki lekarzom niemieckiej kliniki ich syn odzyska zdrowie.

Na portalu siepomaga.pl działa zbiórka na leczenie Marcela Redy. Dokładając się do internetowej skarbonki można pomóc dziecku w walce o przywrócenie sprawności.


Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.