Pomagaj ze Szlachetną Paczką. Dołącz do drużyny serca!

Region

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawanych projektów w Polsce, którego ideą jest mądra i dedykowana pomoc. Wsparcie materialne oraz mentalne trafia do konkretnych osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Trwają poszukiwania wolontariuszy.

Paczka istnieje od 2001 roku. Jej skala i zasięg działania systematycznie rośnie. W pierwszej edycji programu pomoc otrzymało 30 rodzin. Natomiast w 2017 roku ta liczba była aż 700 razy większa. Co ważne, Szlachetna Paczka jest apolityczna i łączy ludzi bez względu na ich sympatie i światopogląd. Pomoc w postaci świątecznych paczek przygotowanych przez darczyńców odpowiada na rzeczywiste potrzeby obdarowanych, staje się dla nich impulsem do zmiany oraz motywuje ich do samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje życie. W ciągu 17 lat istnienia Paczki wartość pomocy materialnej przekazanej w ten sposób potrzebującym przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Poszukiwani są wolontariusze i liderzy zespołów. Takie osoby działają lokalnie, pozyskują informacje o rodzinach potrzebujących pomocy. To oni odkrywają prawdziwą biedę. Docierają do potrzebujących, odwiedzają ich w domach, poznają ich historię, warunki życia i potrzeby. Po takim spotkaniu zapada decyzja o włączeniu konkretnej rodziny do projektu. Jak zaznaczają pomysłodawcy projektu, Paczka nie pomaga biedzie roszczeniowej, a istotą działania jest mądra pomoc, dzięki której ludzie zaczynają radzić sobie sami.

Jak zostać wolontariuszem? To proste. Wystarczy wejść tutaj, założyć konto i postępować zgodnie z poleceniami. Wolontariusz powinien być osobą, która dostrzega prawdziwe problemy ludzi, chce pomóc rodzinom zmienić swoją sytuację oraz dociera do miejsc, gdzie inni nie mają odwagi. Zostając wolontariuszem uruchamia się wielką zmianę w życiu ludzi, którzy tego potrzebują.

– Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat tyle może w ogóle dać. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach – mówi Karolina, wolontariusz Paczki.

Więcej informacji na temat wolontariatu znajdziecie tutaj.

Można też pomagać w inny sposób. Na stronie szlachetnapaczka.pl można znaleźć zakładkę „Wpłać, by pomóc”. Schemat takiej pomocy jest najprostszy, bo nawet nie trzeba wychodzić z domy. Wystarczy przelew choćby na małą kwotę, aby przyczynić się do czyjegoś lepszego jutra. Warto też pamiętać, że Paczka to nie tylko „Grudniowy Weekend Cudów” – projekt ten funkcjonuje przez cały rok.

Można też kupować konkretne przedmioty, kupować jedzenie, finansować kursy – cokolwiek – i przyczynić się do wykonania paczki dla konkretnej (nawet wybranej) rodziny. Alternatywnym sposobem pomocy jest też przekazanie 1 proc. swojego podatku. Do pomocy zachęcane są również firmy, które to mogą zostać inwestorem społecznym. W Szlachetnej Paczce jest wiele możliwości. Wystarczy się zaangażować!

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.