Półrogatki w Regułach pod znakiem zapytania

Reguły

W połowie sierpnia ubiegłego roku informowaliśmy, że wybrano wykonawcę zabezpieczeń na przejeździe WKD w Regułach. Obecnie, po zmianie przepisów, nie wiadomo czy dojdzie do realizacji inwestycji.

Przypomnijmy. Warszawska Kolej Dojazdowa w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego musiała zainstalować na 20 przejazdach dodatkowe zabezpieczenia w postaci sygnalizacji świetlnej, półrogatek czy szlabanów. Kontrola wykazała, że przeprawy nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa zarówno użytkownikom ruchu drogowego jak i kolejowego.

Półrogatki miały powstać m.in. na przeprawie przez tory w Regułach. Już w ubiegłym roku w przetargu wyłoniono firmę z Radomia, która miała wykonać zadanie do lipca 2016. Jednak inwestycja może zostać nie zrealizowana. To za sprawą zmiany przepisów, na mocy których instalacja wszystkich dodatkowych zabezpieczeń może okazać się niekonieczna. – W tej chwili analizujemy różne warianty dalszych działań związanych z tą inwestycją, które zamierzamy w najbliższym czasie przedyskutować z wykonawcą – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Pod uwagę branych jest wiele wariantów – dodaje.

Podobnie będzie z innymi przejazdami. Na tych gdzie prace już trwają, zostaną ukończone. Pozostałe czeka ponowna weryfikacja. W tym celu sukcesywnie powoływane będą komisje, które ustalą na nowo warunki bezpieczeństwa w duchu nowych regulacji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.