Policyjne statystyki z powiatu grodziskiego za rok 2020

Grodzisk Maz.

Policja podała dane statystyczne dotyczące wydarzeń na drogach. Ubiegły rok był niezwykle intensywny dla funkcjonariuszy z powiatu grodziskiego.

Policja podsumowała wydarzenia z ubiegłego roku. Był to czas licznych interwencji dla funkcjonariuszy z powiatu grodziskiego.

W poprzednim roku doszło do wielu wypadków i kolizji w powiecie grodziskim. Od środy 1 stycznia do czwartku 31 grudnia 2020 roku policjanci odnotowali 1197 kolizji drogowych. W ubiegłym roku doszło do 39 wypadków, w których było 40 osób rannych i 5 zabitych.

Pomimo prowadzonych kampanii na rzecz trzeźwości wielu kierowców decyduje się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. W roku 2020 policjanci z powiatu grodziskiego zatrzymali 187 kierowców oraz 79 rowerzystów w stanie nietrzeźwości. Nietrzeźwi kierujący uczestniczyli w 4 wypadkach i 45 kolizjach na drogach w powiecie grodziskim.

Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.