Policyjne podsumowanie 2020 roku w powiecie pruszkowskim

Pruszków

Policja podała statystyki dotyczące wydarzeń na drogach w powiecie pruszkowskim. Rok 2020 był niezwykle pracowity dla miejscowych funkcjonariuszy.

Styczeń to idealny miesiąc na podsumowanie wydarzeń z poprzedniego roku. Był to okres pełen wyzwań dla policjantów z powiatu pruszkowskiego.

W ubiegłym roku doszło do wielu kolizji i wypadków na drogach w powiecie pruszkowskim. Od środy 1 stycznia do czwartku 31 grudnia 2020 roku doszło do 2427 kolizji i 59 wypadków, w których było 60 osób rannych i 9 zabitych.

W powiecie pruszkowskim wielu kierowców decyduje się na kierowanie pojazdów po spożyciu alkoholu i łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci w ubiegłym roku ujęli 141 nietrzeźwych osób kierujących pojazdami. Zatrzymano 88 osób za prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu bądź środków psychoaktywnych. W ubiegłym roku policjanci zatrzymali 622 praw jazdy, z czego 531 odebrano za przekroczenie prędkości o 50 km/h.

Policjanci apelują o trzeźwość i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Policyjne podsumowanie 2020 roku w powiecie pruszkowskim”

 1. Seba pisze:

  Radę dam albo nie dam, wszystko kurwa z chaty sprzedam. Wężowisko! Rezydencja!

 2. Januszek pisze:

  W tym czasie doszło do 870 włamań i kradzieży.

 3. paca pisze:

  Narodziła się nowa tradycja – marsze czy spacery niesubordynowanych obywatelek. Czy to skromność czy przeoczenie iż nie wspomniano o wysokiej skuteczności policji w powściąganiu tych niebezpiecznych zachowań.

 4. Kierowca pisze:

  Serio pozbawiliście życia 9 osób i raniliście 60 i doprowadziliście do prawie 2,5 tyś kolizji. To jest kilka kolizji dziennie. Jesteście większymi frajerami niż myślałem. Ja jak zwykle docieram do celu szybciej niż wy i mam okrągłe zero wypadków czego i wam w tym nowym roku życzę ale chyba się nie uda bo ostatnio przejeżdżałem koło ronda to już kogoś tam raniliście albo zabiliście bo jak się jedzie powoli to wstyd pasy obserwować najwyraźniej…

 5. pytamsie pisze:

  A mnie bardziej interesuje ile rozwiazali spraw kryminalnych! Ilu złapano złodziei, włamywaczy, wyłudzaczy, morderców?
  Łapanie kierowców na kacu do 0,5 promila nie powinno być nawet włączane do tych statystyk!

  • robot pisze:

   Racja. Każde czynne narażenie się na fizyczny uszczerbek lub udokumentowane zniewagi powinny być premiowane.

  • Tym pisze:

   Pytanie dlaczego jeszcze nie skazano komendanta Nadarzyna, patrz artykuł 17 września 2018,? Już na emeryturze i teraz w szkole dzieci uczy w sąsiedniej gminie, gdzie wojtem jest też ekspolicjant. A to ci historia. Nie ma tolerancji dla tego typu zachowań w Policji grzmial w mediach rzecznik stołecznej, ale widocznie w oświacie jest. Wzór do naśladowania dla młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły