Policjanci też walczą ze smogiem

Region

W minionych dniach pruszkowscy i grodziscy mundurowi przeprowadzili kontrole stanu technicznego i emisji spalin w autach na drogach naszego regionu. To element walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Jak wyglądała ta policyjna akcja? – W czwartek na terenie powiatu pruszkowskiego przeprowadzone zostały działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Celem tych działań jest eliminowanie pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób np. przez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery – tłumaczy podkomisarz Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci podczas działań „SMOG” sprawdzali, czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, sprawdzali także sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia oraz czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. – Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Podczas tych działań na terenie powiatu pruszkowskiego policjanci dokonali 55 kontroli pojazdów i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny – zaznacza podkom. Kańka.

Jeszcze więcej aut sprawdzono w Grodzisku. – Podczas tych działań na terenie powiatu grodziskiego policjanci wykonali 63 kontrole pojazdów, podczas których zatrzymali 4 dowody rejestracyjne – informuje Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.