Policjanci odzyskali ukradzione auto

Raszyn

W Raszynie doszło do kradzieży samochodu osobowego. Policjanci zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn.

W Raszynie, w nocy z niedzieli 31 stycznia na poniedziałek 1 lutego doszło do kradzieży Suzuki. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o przestępstwie. Niebawem rozpoczęli oni śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności kradzieży auta. – Policjanci ustalili, że pojazd może znajdować się w Dawidach. Kryminalni udali się do wskazanej miejscowości. Funkcjonariusze w polu znaleźli poszukiwany samochód. Przebywały w nim cztery nietrzeźwe osoby. Policjanci ustalili, że 27-latek ukradł kluczyki z garażu po czym włamał się do pojazdu i odjechał. Mężczyzna wraz trójką znajomych pojechał do Dawid, gdzie w ukradzionym samochodzie spożywali alkohol. Policjanci zatrzymali 27-latka, i trzy osoby w wieku 50, 41 i 31 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyźni mieli od 1,5 do 3,4 promila alkoholu w organizmie – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Wszyscy zostali osadzeni w areszcie – dodaje.

Jak się wkrótce okazało najmłodszy z mężczyzn miał już zarzuty. – Policjanci uzyskali w rejestrze informację o poszukiwaniu przez sąd rejonowy w Pruszkowie 27-latka w celu odbycia 4-miesięcznej kary pozbawienia wolności – wskazuje rzecznik KPP w Pruszkowie. – Najmłodszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i kradzieży w warunkach recydywy, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania bezterminowego zakazu prowadzenia pojazdów. Pozostałych zatrzymanych przesłuchano w trybie art. 183 kpk i po czynnościach zwolniono – dodaje.

Funkcjonariusze oddali skradziony samochód o wartości rynkowej 60 tys. zł jego właścicielom.

Policjanci zatrzymali 27-latka. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Policjanci odzyskali ukradzione auto”

  1. Anonim pisze:

    Ile złodzieje potem placa właścicielowi samochodu za bezumowne wypożyczenie samochodu? Mam nadzieję że starają jest co najmniej 4 cyfrowa, oczywiście stawka godzinowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły