Policja zlikwidowała dwie uprawy konopi indyjskich

Grodzisk Maz.

Grodziska policja zatrzymała mężczyzn, którzy na swoich posesjach hodowali konopie indyjskie. – Uprawy zostały zlikwidowane, a obaj właściciele odpowiedzą za popełnione przestępstwa narkotykowe – zaznaczają policjanci z Grodziska Mazowieckiego.

Zaczęło się od policyjnej kontroli. Policjanci z wydziału kryminalnego postanowili przeszukać 25-letniego mężczyznę. Okazało się, że posiadał przy sobie kilka gramów marihuany. W takich przypadkach standardową procedurą jest przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanej osoby. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce w przydomowych ogródku ujawnili hodowlę konopi indyjskich. Za co Mateusz H. natychmiast trafił do policyjnej celi.

Ale to nie koniec zatrzymań. – Następnego dnia dociekliwość funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania kolejnego podejrzanego. Okazało się, że drugi 25– latek również wyhodował w pobliskim zagajniku kilka krzaków konopi. Te zabronione prawem rośliny także zostały zabezpieczone, a Jakub S. zatrzymany – informuje asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Posiadanie i uprawianie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, za co odpowiedzą mężczyźni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.