Policja: Zero tolerancji

Region

Od soboty policjanci garnizonu stołecznego ukarali ponad 1100 osób, które zlekceważyły wytyczne ministerstwa zdrowia i nie nosiły masek. W ponad 430 przypadkach zostały skierowane wnioski do sądu.

Od soboty Warszawa i podległe powiaty, podobnie jak cały kraj znalazły się w „żółtej strefie”. Wyjątkiem jest tutaj powiat otwocki, który znalazł się w strefie czerwonej. Zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje już nie tylko w sklepie, czy komunikacji miejskiej, ale również na ulicy. Celem wprowadzonych restrykcji jest ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, choć wielu prawników wskazuje, że nie jest ono zgodne z prawem.

W związku z rosnącą falą zakażeń policjanci garnizonu stołecznego zapowiadają, że nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa.

Funkcjonariusze sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców Warszawy i okolicznych powiatów. Proszą również, aby nie ignorować wprowadzonych przepisów i nie ukrywają, że każda reakcja odmowna spotka się ze zdecydowaną postawą ze strony policjantów.

Do tej pory przekonało się o tym ponad 1100 osób, które uznały, że wprowadzone od soboty obostrzenia ich nie dotyczą i zostały ukarane mandatami karnymi. Ponadto policjanci skierowali 438 wniosków do sądu wobec tych, którzy mandatu nie przyjęli.

MS/KPP Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 28

28 odpowiedzi na “Policja: Zero tolerancji”

 1. Abadon pisze:

  Nikt nie może odebrać mi prawa do oddychania . Przy pomocy policji władza narzuca nam jakieś głupie nakazy . Za jakiś czas wpadną na pomysł żeby wszyscy ubierali się np.na czarno . Kto nie dostosuje się zostanie srogo ukarany . W tym kierunku to idzie !

  • paca pisze:

   Nikt nie może odebrać mi prawa do oddychania czystym powietrzem. Nie chcę wdychać aerozolu z twojej plwociny.

 2. kpt. Nemo pisze:

  A to przykład oparów absurdu.
  Idę B.Prusa wzdłuż parku Potulickich. Muszę iść w maseczce, ale wystarczy że wejdę na chodnik będący o kilka metrów oddalony ,ale już w obrębie parku i maseczki mieć nie muszę……

 3. pola pisze:

  Robert
  14/10/2020 o 08:39
  Artykół 31 Konstytucji RP zakazuje noszenia maseczek – do szkoły głąbie i do pacierza….

 4. Zapora pisze:

  Ten wilku starszy to jest mądrzejszy od krowy! I ci co myślą podobnie jak on . Ciekawe z jakiego P G R – U przyjechał ?

 5. Robert pisze:

  Artykół 31 Konstytucji RP zakazuje noszenia maseczek , bo nie ma na to ustawy i jest ograniczeniem i przymuszaniem bez podstaw. prawnych , Łapanie virusa w maseczke jest jak nabieranie wody siatką metalową z płotu

  • Xiao7 pisze:

   Czy jesteś świadom tego ze Twój komentarz można spokojnie podpiąć pod Art. 18 KK gdzie nakłaniasz innych do naruszenia Art. 151, 156 i 157 KK??

   Gdyby nie chciało się Tobie szukać.
   Art. 18 – podżeganie lub pomocnictwo (w tym udzielając rady lub informacji) do popełnienia czynu zabronionego.
   Art 151 – Namowa lub pomoc w samobójstwie
   Art 156 i 157 – określają stopień uszczerbku doznanego przez pokrzywdzonego

 6. Xiao7 pisze:

  Jak trzeba mieć skrzywione myślenie oraz nienawidzić siebie by nie rozumieć że maseczki zmniejszają o 99% roznoszenie się wszelkich zarazków które przenoszą się drogą kropelkową??
  W Azji (tak tam właśnie tam gdzie pojawił się wirus) noszenie maseczek jest normą dla osób które mają zwykłe przeziębienie, właśnie po to by nie zarażać innych. Już wiele lat temu ten rodzaj działania się pojawił. Pojawił się samoistnie, zainicjowany przez ludzi a nie z nakazów rządowych.
  Pewna część społeczeństwa polskiego oczywiście chyba w genach ma narzekanie i marudzenie i sprzeciwianie się czemukolwiek i komukolwiek. Gdy choroba się pojawiła w europie już narzekali na rząd że nic nie robią. Gdy wyszły rozporządzenia to narzekają na ten fakt i oczywiście buntują się na nie. Takie podejście świadczy tylko o jednym, o skrzywieniu umysłowym które nie pozwala zrozumieć pewnych informacji i podjąć stosowne działania dla ochrony siebie i bliskich.

  Ten wirus to pikuś przy czarnej ospie gdzie śmiertelność sięga 10 % a istnieją odmiany tego wirusa która powoduje śmiertelność w 95% przypadków zakażenia nawet osób szczepionych.
  Wirus ospy został zażegnany poprzez prostą czynność. Higieny, mycia rąk przed jedzeniem. dopiero po wielu latach stworzono szczepionkę.
  Gdyby pojawiła się podobny przypadek dziś, Ciekawe czy marudy też by się buntowały przed myciem rąk??

  • Pixel pisze:

   Bezobjawowy wirus który jest wyjątkowo śmiertelny wśród młodych ludzi po 80 tym roku życia, a testy wykrywające mogą być przecież fałszywie dodatnie 🙂 . Wybacz, ale osoba o inteligencji ameby w końcu połapie się że środki wdrożone do walki z wirusem są nieadekwatne i brak im skuteczności, statystyki podciągania wszystkich pod covid to jawny kryminał. Przepisy nie wskazują by osoba zdrowa nosiła maseczkę, kolejne rozporządzenia rządu mogą być jedynie traktowane jako zalecenia a nie przymus. Temat olewać, mandatów nie przyjmować, jeśli dojdzie do przekroczenia środków przymusu przez policję, wnosić skargi.

   • Xiao7 pisze:

    Widać że i Ty masz problem z inteligencją twierdząc, że organizm jednokomórkowy który nie posiada żadnej komórki nerwowej (wtedy nie można by używać nazwy organizmu jednokomórkowego) posiada jakąkolwiek inteligencję.
    O jakiejkolwiek inteligencji możemy mówić tylko w przypadku gdy dany organizm posiada przynajmniej jedną komórkę nerwową. Takimi organizmami są jamochłony. W tym Stułbia lub nieco bardziej rozbudowany Tasiemiec.

    Braki w Twojej inteligencji świadczą choćby pierwsze dwa słowa. „Bezobjawowy wirus” jest niefortunnym uproszczeniem, głownie stosowanym przez osoby które nie bardzo maja pojęcie o czym piszą. Nie istnieje coś takiego jak „bezobjawowy wirus”, możemy mówić/pisać tylko o „bezobjawowym zakażeniu” bakterią lub wirusem.
    Osoba, która jest chora bezobjawowo, to de facto osoba chora – wirus pozostaje w organizmie, replikuje się, może zakażać, ale nie prezentuje żadnych objawów klinicznych lub ewentualnie mogą one być one niewielkie.
    Raki Twojej inteligencji mogą też objawiać się tym ze jesteś nieświadomy tego ze w organizmie ludzkim może przebywać sporo wirusów które ujawniają się tylko w przypadku gdy system odpornościowy organizmu jest mocno osłabiony. Przykładowym wirusem jest HSV (opryszczka) którą posiada 67% populacji na świecie. Innym przykładem wirusa jest HIV. Nawet zwykła Grypę człowiek może przejść bezobjawowo, przy jednoczesnym zarażaniu innych osób.

    Ale oczywiście tak inteligentna osoba jak Ty nie jest dalej w stanie tego pojąć.

  • Belzebub pisze:

   Xiao7 – m abyś pokazał jakieś naukowe dowody na to że maseczka w 99% chroni przed roznoszeniem- jak to raczyłeś użyć- wszelkich zarazków.
   Nie zapominaj że w bezprawnym rozporządzeniu bandy zwanej rządem mowa jest o zakrywaniu ust i nosa. W domyśle byle czym. Czyli np szmatą, dłonią , gazetą……majtkami żony ( jeśli takową posiadasz).

   • Xiao7 pisze:

    Dlaczego Twoi rodzice i dziadkowie powtarzali od lat Tobie, że kiedy kichasz lub kaszlesz to zasłaniaj usta i nos, najlepiej z użyciem chusteczki?? Dlaczego o tym samym dowiesz się od lekarza czy z mediów?? Czy teraz dotarło po co są maski czy może trzeba Tobie to rozrysować bo dalej masz problemy z logicznym myśleniem??
    Czy naprawdę niektórym tak ciężko uruchomić zwoje mózgowe i zastanowić się choć odrobinę??
    Czy niektórzy potrzebują do tego dowodów naukowych?? Domaganie się w tak banalnym przypadku dowodów naukowych świadczy tylko o tym ze albo ktoś jest leniwy (niezbyt wysila się w myśleniu) albo ma bardzo poważne braki w inteligencji.
    Uprzedzając pytanie odpowiedź brzmi: Tak przy wydychaniu też uwalniamy drobinki śluzu w których mogą być bakterie i wirusy. Z tą różnicą że jest to przeszło 1000 razy mniej niż przy kichaniu czy kasłaniu.
    Zasłanianie nosa i ust dłonią to najgłupszy pomysł jaki można zrobić. Albo tą dłonią dotykałeś jakiej powierzchni i własnie teraz zostawiłeś bakterie i wirusy w okolicach ust i nosa albo własnie zaraz Ty swoje zarazki zostawisz na takiej powierzchni.
    Stringi mają niewiele materiału więc nie nadają się do tego celu.
    Za to miałem okazje widzieć na Pruszkowie gościa który użył (prawdopodobnie) swoich własnych bokserek/szortów by wejść do budynku Starostwa. Wszyscy w okolicy mieli niezły ubaw gdy wyglądał przez jedną nogawkę a druga zwisała luźno odsłaniając czasami jego ucho.

 7. obecna... pisze:

  Rzeczywiście jest się czym chwalić,że okradają biednych ludzi i nabijają kabzę hienom…
  w takim akordowym tempie stracić szacunek u społeczeństwa to majstersztyk

 8. wilku starszy pisze:

  strzelajcie w tył głowy jak np. nkwd albo rona albo ????? poszukajcie sobie..
  rona : https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_Wyzwole%C5%84cza_Armia_Ludowa
  nkwd : https://pl.wikipedia.org/wiki/NKWD

 9. maruda pisze:

  nawet już nie współczuję policji , żal mi ludzi którzy bezmyślnie wykonują absurdalne rozkazy , z nieznanych mi powodów dano im mundury , broń i tzw . władzę . zapytanie do komendanta : ile trzeba mieć IQ żeby panu służyć? …. no bo społeczeństwu to nie służą . nikt nie zabrania wam czytać i szukać odpowiedzi na najprostrze pytania . nawet głupota ma swoje granice..

  • Anonim pisze:

   Tzn. ty dumnie byś złożył wypowiedzenie. Cóż niektórzy lubią regularnie zjeść i zapłacić rachunki żeby go nie wywalili z domu.

 10. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Maseczki mają sens jeśli kogoś mijamy na ulicy, ale kiedy idziesz sobie sam…a wokół nie ma nikogo to jaki sens ?
  Albo w ścisłych centrach miast .
  Oczywiście sklepy czy komunikacja to już bezdyskusyjnie obowiązkowo i z tym się nie powinno w ogóle dyskutować !
  Co do uprawiania sportu to minister powiedział, że można nie mieć maseczki, ale tylko w miejscach poza miastami.
  Nie wyobrażam sobie biegania w maseczce kiedy nie ma nikogo w promieniu 1 kilometra .
  Kolejna kwestia to coraz modniejsze maseczki materiałowe, albo tzw. firmowe ze znaczkiem np. adidas, które jeśli są noszone cały dzień stają się wilgotne i jeszcze bardziej skupiają zarazki…Jak się okazuje lans może być nawet na poziomie noszonej maseczki 🙁 – jakie to żałosne!
  Moim zdaniem tylko maseczki certyfikowane, które nawet po 8 godz mają suchą wierzchnią (przednią) warstwę powinny być prawnie dopuszczonymi jeśli już chcemy być tacy…szczegółowi i rzeczywiście skutecznie zwalczać C19

  • zgred pisze:

   Maseczki z logo Pruszkowa rozdawano bodajże w marcu. I chyba na tym koniec. Widuję osoby które ciągle chodzą w takiej maseczce. Szkoda złotówki na nową.

 11. paca pisze:

  Cechą wielu ludzi jest tzw. nierealistyczny optymizm. To inni chorują, to inni umierają. Ja wciąż żyję i nawet nie otarłem się o śmierć. A więc nie dam się zastraszyć. Nie będę przestrzegał zaleceń a tym bardziej nakazów.
  Czy wy jesteście sierotami, synami pułku ? Czy nienawidzicie swoich starych, dziadków tak bardzo że życzycie im choroby ?

 12. Anonim pisze:

  Brawo policja

 13. paca pisze:

  Bardziej szmatławej formacji niż obecna policja polska chyba nie ma. Co chwila mamy przejawy jak prześladują starsze panie, jak pacyfikują niczym OMON demonstrację przedsiębiorców, jak warują przy Kaczyńskim. Jednocześnie są grupy którym wolno wszystko. Dzisiaj u rolników nie widać żadnego policjanta. Są tak daleko i dobrze schowani. To samo przy demonstracji antymaseczkowej, setki ludzi ocierających się o siebie – zero policji. Górnikom też wolno wszystko ale niech tylko przyfikają nauczyciele albo pielęgniarki.

 14. sdda pisze:

  I policja powinna pokryć z własnej kieszeni 438 wniosków do sądu które zostaną umorzone nawet bez rozprawy. Tfu na was pieski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły