Policja podsumowała akcję „Znicz 2018”

Region

W tym roku akcja trwała aż pięć dni, od 31 października do 4 listopada. W tym czasie na terenie dwóch powiatów – pruszkowskiego i grodziskiego – łącznie doszło tylko do dwóch wypadków. Jednak kolizji było znacznie więcej, ponadto nadal kierowcy wsiadali za kierownicę po alkoholu.

Święto Zmarłych to dla policjantów, strażników miejskich i innych służb przede wszystkim okres wytężonej pracy. Policjanci byli obecni w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych arteriach miast. Jak zazwyczaj podczas kontroli drogowych szczególną uwagę zwracano na trzeźwość kierowców i prędkość z jaką poruszają się pojazdy.

Powiat pruszkowski

1 listopada policjanci z „drogówki” ręcznie kierowali ruchem przy najbardziej zatłoczonym rejonie, czyli w okolicy Cmentarza Żbikowskiego w Pruszkowie. A jak wyglądają statystyki?

W tym okresie doszło do 27 kolizji oraz jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Ponadto policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących. Podczas całych działań nie odnotowaliśmy w rejonie cmentarzy oraz na samych cmentarzach zdarzeń o charakterze kryminalnym, ani chuligańskim – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Powiat grodziski

Ręce pełne roboty mieli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Statystyki są porównywalne z pruszkowskimi.

Odnotowaliśmy jeden wypadek, do zdarzenia doszło 1 listopada na autostradzie A2. Dwie osoby trafiły do szpitala na badania. Zderzyły się tam trzy pojazdy. W sumie były 23 kolizję. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Ponadto był pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Po pościgu zatrzymano kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto pobrano krew w celu wykonania badań – powiedziała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.