Połączenie metra Centrum z dworcem Śródmieście i Centralnym

Region

Metro Warszawskie planuje budowę łącznika pomiędzy metrem a dworcami Centralnym i Śródmieściem. Spółka ogłosiła już przetarg na projekt inwestycji.

Wielu mieszkańców podwarszawskich miejscowości prawie codziennie dojeżdża do pracy w stolicy. Większość z nich przemieszcza się środkami komunikacji miejskiej. Obecne rozwiązanie dotyczące przejścia pomiędzy stacją metra Centrum a dworcem Centralnym i Śródmieściem z pewnością pozostawia wiele do życzenia.

Koncepcja dotycząca budowy łącznika sięga jeszcze końca lat 90-tych ubiegłego wieku. Niestety idea ta nie mogła dojść do realizacji ze względu na brak odpowiednich funduszy na pokrycie inwestycji. Po wielu latach okazało się jednak, że są szanse na wybudowanie łącznika.

Spółki Metro Warszawskie i PKP PLK opracowują wstępne rozwiązanie budowy łącznika pomiędzy stacją a dworcami. Finalny kształt inwestycji opracuje przyszły wykonawca.

Zgodnie z założeniami zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać analizę w ciągu najbliższych 18 miesięcy, natomiast raport wstępny ma przedstawić w ciągu 9 miesięcy.

Oferty do przetargu można składać do środy 3 lutego.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z instrumentu finansowego „Łącząc Europę”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Połączenie metra Centrum z dworcem Śródmieście i Centralnym”

  1. Brawo pisze:

    Trzeba trzymać kciuki za tą inwestycje

  2. obecna... pisze:

    Oby jak najszybciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły