Pół na pół, czyli nadarzyńskie ścieżki

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn wykonała pierwszy krok w stronę budowy dróg rowerowych i pieszo-rowerowych. Urząd ogłosił przetarg na realizację inwestycji, jednak przedstawiciele samorządu połowicznie mogą cieszyć się z jego rozstrzygnięcia.

Nadarzyn ma gotowe projekty ścieżek rowerowych, więc może myśleć o ich wykonaniu. Zwłaszcza, że gmina otrzymała 4,5 mln zł w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i brać się do roboty. Urząd wykonał pierwszy krok ogłaszając przetarg na wykonanie ścieżek.

Zadanie podzielono na cztery części. W wyznaczonym terminie zgłosiło się pięć firm, które wyraziły zainteresowanie wykonaniem ścieżek w dwóch lokalizacjach. Chodzi o blisko 5,8 km ciągów rowerowych, które obejmą obszar od pętli w Rozalinie na ul. Przemysłowej i ul. Młochowskiej, ul. Mazowiecką w Młochowie oraz al. Kasztanową i ulice: Osiedlową, Górną, Bakaliową, Szczęśliwą do Głównej w Ruścu. Wykonaniem tego zadania zainteresowane są dwie firmy, które zaproponowały odpowiednio 3,3 mln zł oraz blisko 3,7 mln zł. 

Pojawiły się również trzy oferty na budowę ponad 3 km ścieżek rowerowych w Ruścu i Kajetanach. Chodzi o ulice: Główną, Agrestową, Radarową, Wojskową i Klonową do granic drogi S8. Złożone oferty mieszczą się w przedziale 1,9 – 2,1 mln zł.

Tym samym można mówić o połowicznym sukcesie, bo nikt nie wyraził zainteresowania wykonaniem ścieżek w Strzeniówce  i Nadarzynie (blisko 5 km) oraz Kajetanach i Walendowie (5,3 km). Gmina nie ma zamiaru tracić czasu i ogłosiła już kolejny przetarg. Urząd czeka na oferty do 19 kwietnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.