Pół miliona dotacji na przebudowę skrzyżowania w Ruścu

Region

Powiat Pruszkowski otrzymał ponad 500 tys. zł dotacji na przebudowę skrzyżowania al. Kasztanowej z ulicami Osiedlowej i Młodości w Ruścu.

Przebudowa wspomnianej krzyżówki rozpoczęła się na początku czerwca. W ramach inwestycji wybudowany zostanie dodatkowy pas do skrętu w lewo w ul Osiedlową, pas włączenia dla lewoskrętu z ul. Osiedlowej w kierunku Młochowa, azyl dla pieszych na przejściu oraz zatoka autobusowa wraz z peronami.

Cała inwestycja pochłonie 979 tys. zł. W ostatnim czasie powiat pruszkowski otrzymał dotację na to zadanie z budżetu Województwa Mazowieckiego. Mowa tu o kwocie prawie 568 tys. zł . — Dzięki realizacji przedmiotowego zadania poprzez podwyższenie paramentów technicznych i eksploatacyjnych istniejącej drogi, poprawie ulegną warunki ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania, dostępność komunikacyjna, a przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym uczniów Szkoły Podstawowej w Ruścu – podkreślają przedstawiciele Powiatu Pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pół miliona dotacji na przebudowę skrzyżowania w Ruścu”

  1. Krysia pisze:

    Prawie milion zlotych a wyglada to strasznie mizernie. Rozumiem bezpieczenstwo dzieci, ale to skrzyzowanie jest przewidziane tylko dla samochodow osobowych. Autokar nie ma szans na wyjazd. Porazka . Nie ma sie czym chwalic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły