Pojawią się nowe kamery

Grodzisk Maz.

Miejski system monitoringu na terenie Grodziska Mazowieckiego zostanie rozbudowany. Nowe kamery pojawią się w siedmiu lokalizacjach.

Monitoring często bywa bardzo pomocny, bowiem czujne oko kamery potrafi zarejestrować kradzieże, włamania, wypadki oraz inne sytuacje, które trudno rozwiązać. Niejednokrotnie korzystając z monitoringu strażnicy miejscy zatrzymywali osoby popełniające przestępstwa. Nie tak dawno temu grodziski magistrat zamontował nowe kamery m.in. na skrzyżowaniu ul. Harcerskiej i 11 Listopada oraz ul. Radońskiej, Spokojnej, Sienkiewicza, Kościuszki i Górnej. Wszystko to wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców. 

Niebawem, bo do końca wakacji, ponownie rozbudowany zostanie system monitorowania w Grodzisku Mazowieckim. Gmina ogłosiła przetarg w tej sprawie. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie serwera oraz kamer szybkoobrotowych. Gdzie dokładnie pojawią się urządzenia? Kamery zostaną zainstalowane na słupach przy skrzyżowaniach: ul. Warszawskiej i Dąbrowskiego, Piłsudskiego i Bałtyckiej,  Bairda i Teligi oraz na terenie Stawów Walczewskiego i Stawach Goliana, przy ul. Kopernika od Orzeszkowej, a także w okolicach ronda przy zjeździe z autostrady A2. 

Kamery na Stawach Walczewskiego mają zostać zamontowane w 20 dni od dnia podpisania umowy, natomiast cała reszta w ciągu 40 dni.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.