Podział środków dokonany

Pruszków

Znamy już wysokość kwoty i podział środków między poszczególne rejony miasta. Drugi w historii Pruszkowa budżet obywatelski wystartował.

Tworzenie i zgłaszanie swoich pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego były nowością w zeszłym roku. W tym to już znajoma praktyka. – Rozpoczynamy II edycję pruszkowskiego budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Serdecznie państwa zachęcam do włączenia się w te działania, bo po prostu warto mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas i nas dotyczy. Już od 4 lutego do 17 marca będą państwo mogli zgłaszać projekty – mówi Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Jakie jeszcze argumenty przemawiają za zaangażowaniem się? – Udział w tworzeniu budżetu obywatelskiego daje realny wpływ na działania miasta w którym żyjemy i wiedzę o zasadach funkcjonowania samorządu lokalnego daje możliwość i prawo do decydowania o celach, na które wydawane są wspólne pieniądze. Integracja mieszkańców wokół wskazanych celów buduje lokalne więzi, a konkretne efekty wspólnych decyzji zwiększają identyfikację ze wspólnotą i odpowiedzialność za wspólne sprawy i przestrzeń publiczną – zaznacza pruszkowski urząd.

Tak jak poprzednio, miasto zostało podzielone na obszary, a każdemu z nich przypisano konkretną pulę pieniędzy. Łączna kwota dla wszystkich obszarów wynosi 1,1 mln zł, czyli o 250 tys zł więcej niż w poprzedniej edycji. Podział wygląda następująco: obszar I (Gąsin) 140 tys zł; obszar II (Bąki i Żbików) 218 tys zł, obszar III (Tworki i Malichy) 130 tys zł, obszar IV (Ostoja) 141 tys zł, obszar V (centrum) 137 tys zł, obszar VI (Wyględówek) 141 tys zł, obszar VII (os. Prusa) 180 tys. zł.

Wnioski do budżetu obywatelskiego mogą składać wszyscy mieszkańcy Pruszkowa mający ukończone 14 lat, a głosować mogą mieszkańcy, którzy w dniu głosowania ukończyli 14 lat. Aby wniosek został uwzględniony i trafił pod głosowanie najpierw musi złożyć pod nim podpis 30 mieszkańców, a następnie pozytywnie przejść analizę formalną aby sprawdzić, czy realizacja danego pomysłu mieści się w kompetencjach władz miasta.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.