Podsumowano Grodziski Rower Miejski

Grodzisk Maz.

Zakończył się drugi sezon działalności grodziskich rowerów miejskich, który trwał dziewięć miesięcy. Statystyki pokazują, że mieszkańcy chętnie korzystają z wypożyczalni.

GRM uruchomiono 27 września 2014 r. Był to pierwszy, dwumiesięczny sezon inauguracyjny. Wówczas zarejestrowało się ok. 1 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery 5,5 tys. razy. W tym roku statystki znacznie się podniosły. Po dziewięciu miesiącach działalności podwoiła się liczba rowerzystów, zaś liczba wynajmów osiągnęła 23 tys.
 
Do dyspozycji mieszkańców jest 65 rowerów w 9 różnych stacjach. Najpopularniejsze z nich zlokalizowane są przy Hali Sportowej ul. Westfala, Deptaku ul. 1 Maja oraz Centrum Kultury ul. Spółdzielcza. –Grodzisk Mazowiecki jest jednym z mniejszych w Polsce, ale i w Europie miast, jakie dysponują własnym systemem rowerów miejskich. Tutejsza sieć jest dowodem na to, że wypożyczalnie sprawdzają się nie tylko w metropoliach, ale mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla miast i miejscowości mniejszych, liczących nawet poniżej 30 tysięcy mieszkańców – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.
 
Największa aktywność użytkowników GRM przypadła , co oczywiste, na ciepłe miesiące. Od maja do sierpnia liczba wynajmów każdego miesiąca wynosiła ok. 3 tys. Najwięcej wypożyczeń odnotowano 3 sierpnia, tylko w ciągu jednego dnia na przejażdżki skusiło się 169 rowerzystów.
 
Obecnie rowery zostały zabrane ze wszystkich stacji. Trafią do serwisu na konserwację. Jednoślady wrócą na ulice Grodziska Mazowieckiego wiosną 2016.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.