Podróż do krainy smaków – weekendowy zlot foodtrucków na dachu Nowej Stacji w Pruszkowie

Pruszków

W dniach 26-28 czerwca (piątek –niedziela) w godzinach 10:00 -20:00 dach Nowej Stacji zamieni się w rodzinny piknik, pełen kolorowych foodtrucków i smakowitego jedzenia. Będzie można tam spróbować dań z różnych stron świata oraz klasyków streetfoodu. Nie zabraknie też słodkości i orzeźwiających napojów. W urozmaiconym menu każdy znajdzie coś dla siebie, a duża i wygodna strefa stolików oraz strefa chillout pozwolą na miłe spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego.

Ważnym elementem wakacyjnego odpoczynku jest poznawanie różnych kuchni i smaków charakterystycznych dla odwiedzanych krajów i regionów. W czasach, gdy swobodne podróżowanie  jest utrudnione, Nowa Stacja postanowiła zaoferować mieszkańcom kulinarną przygodę niedaleko domu. W pierwszy weekend wakacji na dachu Nowej Stacji zostanie zorganizowany zlot foodtrucków, gdzie będzie można się przekonać jak smakują amerykańskie burgery, meksykańskie burrito, niemieckie wursty czy orientalne pierożki. Dzieci z pewnością ucieszą się z pieczonych kurczaków i belgijskich frytek, a wśród wielu propozycji znajdą się również dania dla wegetarian i wegan. W sumie na uczestników zlotu będzie czekało kilkanaście foodtrucków z potrawami z różnych stron świata.

W trakcie imprezy zostaną zachowane wszelkie obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Powierzchnia dachu jest na tyle duża, że nie będzie problemu z utrzymaniem odpowiedniego dystansu. W każdym foodtrucku znajdzie się płyn do dezynfekcji, a ekipa sprzątająca zadba o to, żeby po każdym gościu stoły, ustawione w bezpiecznej odległości od siebie, zostały prawidłowo zdezynfekowane. Duża przestrzeń na świeżym powietrzu oraz odpowiednia troska o higienę, umożliwią wszystkim miłe spędzenie weekendu, w bezpiecznych warunkach.

„Niezmiernie się cieszymy, że udało nam się zorganizować tak ciekawe wydarzenie kulinarne. Zdajemy sobie sprawę, że w tym roku lato będzie nieco inne i wiele osób będzie zmuszonych do pozostania w domu. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spodoba się mieszkańcom regionu, którzy na dachu naszego centrum, znajdą smaczne potrawy z różnych zakątków świata.“ – mówi Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji.  – „Bardzo nam zależy, żeby w obecnym, wymagającym okresie, jak najlepiej służyć lokalnej społeczności, zapewniając klientom wygodne, bezpieczne zakupy i uprzyjemniając im spędzanie wolnego czasu. Zlot foodtrucków ma dla nas podwójną wartość. Z jednej strony mamy okazję zaprosić mieszkańców na beztroski, rodzinny piknik, z drugiej wspieramy niewielkich, polskich przedsiębiorców, związanych z ideą streetfoodu.  Zapraszamy wszystkich serdecznie do spędzenia ostatniego weekendu czerwca razem z nami.“

Wstęp na zlot foodtrucków jest bezpłatny. W czasie trwania pikniku, zapraszamy także do odwiedzania sklepów w Nowej Stacji, gdzie rozpoczęły się już wakacyjne wyprzedaże. Przypominamy, że będziemy również otwarci w niedzielę handlową 28 czerwca. Dla wygody klientów parking w Nowej Stacji jest cały czas bezpłatny. Więcej szczegółów dotyczących imprezy znajduje się na profilu Nowej Stacji na Facebooku https://www.facebook.com/nowastacjapruszkow/.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.