Podróbki o wartości 10 mln zł. w Wólce Kosowskiej

Region

Duża policyjna akcja w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczono podrabiane obuwie, odzież, galanterię i kosmetyki o wartości 10 mln zł. Zarzuty usłyszało 12 osób.

O Wólce Kosowskiej w kontekście podróbek można usłyszeć dość często. Tym razem wrażenie robi jednak skala. – Ostatnie działania, w których uczestniczyło blisko 200 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia artykułów z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości ok. 10 mln złotych oraz do zatrzymania 12 osób – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Na ponad sześćdziesięciu stoiskach prowizorycznego targowiska, usytuowanego na jednej z ulicy w Wólce Kosowskiej zabezpieczono ponad 54 tysiące podróbek opatrzonych logiem markowych firm. Nielegalnym towarem   w postaci odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii handlowali głównie cudzoziemcy.
 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymali usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. – Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje – mówi Anna Szczepańska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.