Podrabiana odzież i próba przekupstwa naczelnika

Region

Odzież wartą blisko 950 tys. złotych z nielegalnymi znakami towarowymi zarekwirowali funkcjonariusze pruszkowskiej policji. Właścicielka przejętego towaru chcąc uniknąć kary próbowała przekupić policjantkę.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka dni temu zdobyli informację dotyczącą sprzedaży podrabianych ubrań. Odzież z nielegalnymi znakami towarowymi miała być sprzedawana w jednym z nadarzyńskich centrów handlowych. Mundurowi natychmiast udali się do placówki sklepu by sprawdzić zdobyta informację.

Na miejscu okazało się, ze prowadzący butik obywatele Chin oferują odzież niskiej jakości po bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo na ubraniach znajdują się logotypy największych światowych marek odzieżowych.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zabezpieczania towaru. Właścicielka sklepu odzieżowego w pewnej chwili włożyła do kieszeni policjantki zwitek banknotów. Po przeliczeniu przekazanych pieniędzy okazało się, że w zwitku były 3 tys. złotych. Kobieta chciała w ten sposób skłonić policjantów do zaniechania czynności.

Zabezpieczony towar został przewieziony do pruszkowskiej komendy. Odzież zostanie przekazana biegłemu, który ma wydać szczegółową ekspertyzę na temat ich pochodzenia. Również właścicielka butiku trafiła do komisariatu. 36-letnia kobieta za próbę przekupstwa została poddana dozorowi policyjnemu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.