Podrabiana biżuteria za trzy miliony złotych

Wólka Kosowska

Funkcjonariusze Krajowej Izby Skarbowej w czasie kontroli w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli podrabianą biżuterię o wartości ponad trzech milionów złotych.

W rękach KAS znalazło się ponad 900 sztuk złotej biżuterii oznaczonych logo znanych producentów. W Wólce te „markowe” pierścionki czy kolczyki można było jednak kupić zaskakująco tanio… – Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali w Wólce Kosowskiej stoiska z biżuterią. Wyroby jubilerskie ze znakami znanych światowych marek sprzedawane były w podejrzanie niskiej cenie. Wątpliwości funkcjonariuszy co do autentyczności sprzedawanych kosztowności potwierdził powołany do ich oceny biegły. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 919 sztuk pierścionków, kolczyków i naszyjników wykonanych ze złota o szacunkowej wartości ponad 3 mln złotych – informuje KAS.

Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do dwóch lat. W przypadku uporczywego uprawiania tego procederu kara może być jeszcze wyższa.

Wólka Kosowska jest na stałym „celowniku” służb skarbowych. – Nasze działania na terenie Wólki Kosowskiej są prowadzone systematycznie i w sposób skoordynowany. Będą kontynuowane tak długo, dopóki nie zostanie wyeliminowane zjawisko szarej strefy – zaznacza Radosław Borowski, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podrabiana biżuteria za trzy miliony złotych”

  1. Nierząd pisze:

    Rząd też mamy podrobiony, a Dudowa zajęła cały dywan i nie wpuściła księżniczki z Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły