Podpalacz z Milanówka zatrzymany

Milanówek

Grodziscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie Milanówka.

Od początku maja w mieście-ogrodzie strażacy trzykrotnie interweniowali przy pożarach pustostanów. W akcje gaśnicze zaangażowane były duże siły z OSP w Milanówku i PSP w Grodzisku Mazowieckim. Płonął m.in. budynek przy ul. Mickiewicza.

Jak się okazuje, za wszystkimi pożarami prawdopodobnie stał jeden człowiek. – Natychmiast po zgłoszeniu pożarów pustostanów w Milanówku, grodziscy policjanci podjęli  czynności, które pomogły by ustalić ich przyczyny. Z działań podejmowanych przez strażaków na miejscu zdarzeń wynikało, że mogły to być podpalenia. Zebrane w tych sprawach informacje doprowadziły funkcjonariuszy do mężczyzny podejrzanego o te czyny – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

53-letni mężczyzna został zatrzymany w pobliżu miejsca ostatniego podpalenia. – Paweł K. usłyszał zarzuty spowodowania pożarów trzech niezamieszkałych budynków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Karany wcześniej mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy – zaznacza asp. sztab. Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.