Podpalacz domu w Nowych Grocholicach aresztowany

Raszyn

W gminie Raszyn w ubiegłym tygodniu doszło do pożaru budynku. Ogień zajął dom mieszkalny i budynek gospodarczy. Podejrzany o podpalenie mężczyzna trafił do aresztu.

O pożarze w Nowych Grocholicach, w gminie Raszyn, informowaliśmy w piątek 15 stycznia. Ogień objął budynek gospodarczy i parterowy budynek mieszkalny. Z żywiołem walczyli strażacy. Policjanci informowali, że doszło do podpalenia. W budynku sąsiednim zabarykadował się mężczyzna podejrzany o podpalenie. Strażacy musieli wyważyć drzwi. Policjanci zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy.

Prokuratorzy poinformowali, że podejrzany usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy. Podpalacz spędzi w nim trzy miesiące.

Za spowodowanie pożaru grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.