Podkowie umorzono 225 tys. zł pożyczki na oświetlenie

Podkowa Leśna

W 2016 r. Podkowa Leśna otrzymała pożyczkę w wysokości 1,2 mln zł na modernizacje oświetlenia ulicznego. Do urzędu dotarło pismo o umorzeniu 225 tys. zł pożyczki. Na co zostaną przeznaczone te środki?

Miasto otrzymało 1,2 mln zł pożyczki, ale zadanie udało się zrealizować w kwocie 750 tys. zł. Mowa tutaj o wymianie 999 sztuk opraw ulicznych w Podkowie Leśnej. Z uwagi na to, że zadanie udało się zrealizować zgodnie ze wszystkimi założeniami, miastu umorzono część pożyczki. Do kasy wraca 225 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wykonanie nasadzeń w Podkowie.

– Podjęcie ważnej decyzji kierunku rozwoju, w którym miasto powinno podążać w temacie oświetlenia było uwarunkowane wieloma czynnikami, przede wszystkim finansowym. Dążąc do poprawy jakości oświetlenia, równocześnie na celu mieliśmy zmniejszenie kosztów zużycia energii. Koszy oświetlenia dróg znajdujących się na terenie miasta ponosimy w całości. Po dwóch latach możemy ocenić oszczędności – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Ile zaoszczędzono na zmianie oświetlenia? W latach 2014-2016 za jeden rok oświetlenia płacono 286 tys. zł. Po zmianie opraw, w latach 2017-2018, koszty te wynoszą średnio 116 tys. zł za rok energii.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Podkowie umorzono 225 tys. zł pożyczki na oświetlenie”

 1. Sójek pisze:

  Problemem sa te wysokie latarnie na ul. jana Pawla gdzie skutecznie liscie drzew je zaslaniaja i np latem jest ciemno. Latarnie powinny byc niskie nie jak teraz nad koronami drzew na ktorych rosna liscie.

 2. Dolejlama pisze:

  Jakich nasadzeń? Na razie miejskie lasy Pan Burmistrz tnie betonowymi DDR.

 3. Marek wawa pisze:

  Dlaczego niech mieszkańcy płacą bogaci to niech płacą a nie inni mają płaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły