Podkowiański budżet na 2020 r. przegłosowany

Podkowa Leśna

Rada Miasta Podkowy Leśnej uchwaliła uchwałę budżetową na kolejny rok. Na inwestycje zaplanowano 11 mln zł.

Dochody Podkowy Leśnej w porównaniu z rokiem ubiegłym urosły o 1 mln zł i wynoszą nieco ponad 34 mln zł. W ciągu 10 lat to wzrost aż o 100 proc. Wydatki zaplanowano na poziomie 43,8 mln zł. Większość z nich pochłonie oświata i wychowanie (40 proc.). – Deficyt zostanie pokryty z nadwyżki wypracowywanej rok w rok w ciągu ostatnich 5 lat i nisko oprocentowanej pożyczki zaciągniętej na budowę przedszkola. Jest to niezwykle atrakcyjny kredyt pochodzący z mechanizmów zwrotnych o oprocentowaniu rocznym nie przekraczającym 1 proc. – informuje burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Przejdźmy do ważnej kwestii jaką są inwestycje. Tutaj planowane wydatki wyniosą 11 mln zł. Największą część tej kwoty wyniesie budowa przedszkola. Kolejno budowa tras rowerowych i dróg (2,5 mln zł). Dokończenie rewitalizacji parku miejskiego wyniesie 650 tys. zł. Termomodernizacja budynków komunalnych to 750 tys. zł. – Resztę wydatków stanowią kwoty związane z urządzeniem przystanków na ulicy Brwinowskiej, projekty oświetlenia naszych ulic, projekt na przebudowę Orlej oraz realizacja budżetu partycypacyjnego – przekazuje burmistrz.

W 2019 r. Podkowa Leśna ma najniższy wskaźnik zadłużenia od 2010 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podkowiański budżet na 2020 r. przegłosowany”

  1. Gig pisze:

    Park to zart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły