Podkowiańska Dycha wystartuje w maju!

Podkowa Leśna

Do startu szóstej edycji podkowiańskiej imprezy biegowej pozostało trochę czasu (odbędzie się 27 maja), ale już teraz zapisy zostały otwarte. W tym roku uczestnicy pobiegną dla 12-letniej Wiktorii, która wymaga intensywnej rehabilitacji.

Podkowiańska Dycha to rozrywka nie tylko dla rasowych biegaczy. Przygotowano również krótszą trasę dla mniej wytrenowanych osób, biegi dla dzieci oraz zawody Nordic Walking. – Co roku ponad 800 amatorów biegania bierze udział w imprezie organizowanej przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe. Oprócz biegu głównego na 10 km, przygotowaliśmy biegi dla dzieci na 400 i 800 m. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze śmiałości zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów zapraszamy na Bieg Bez Barier na dystansie 5 km. Uwaga chodzący z kijkami: w tym roku również zapraszamy na rywalizację Nordic Walking na tym samym dystansie – przedstawia Organizator „Dychy” Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe.

Trasa
Trasa głównego biegu na 10 km ma charakter leśno-miejski, część będzie przebiegała ulicami miasta (z przewagą nawierzchni asfaltowej) oraz część na terenie Lasu Młochowskiego (dukty leśne, drogi utwardzone). Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów zostaną rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ul. Lilpopa w pobliżu miejsca startu i mety. Jak zawsze uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Moc atrakcji
Co ciekawe nie zabraknie atrakcji dla osób niebiegających, dlatego ci którzy tylko i aż towarzyszą biegaczom będą mogli miło spędzić czas w Miasteczku Biegowym zlokalizowanym w Parku Miejskim. Dla dzieci – gry i zabawy, m.in.: jazda konna, łucznictwo, tenis, rowery, spotkanie z dobrą książką, a dla dorosłych – porady specjalistów fizjoterapeutów, ekspertów od zdrowego żywienia i profesjonalnych trenerów biegowych. Odbędzie się też targ śniadaniowy, podczas którego zaprezentują się lokalne sklepy i kawiarnie oraz wytwórcy zdrowej żywności. Będzie można też zaadoptować psa ze schroniska.

Zapisy
Jak wspominaliśmy w zajawce zapisy już ruszyły! Podstawowy pakiet startowy kosztuje 39 zł. Jest możliwość skorzystania z opcji zamówienia koszulki. Wszelkie szczegóły na temat kwot, uczestnictwa w biegu oraz regulamin znajdziecie TUTAJ.

Pomoc dla Wiktorii
Ponadto bieg ma też wymiar charytatywny. Uczestnicy mogą też wspomóc 12-letnią Wiktorię, która urodziła się jako wcześniak. Lekarze postawili diagnozę: niedosłuch obustronny, wzmożone napięcie mięśni i wadę serca. – Dziecko wymaga opieki wielu specjalistów m.in. kardiologa, okulisty, ortopedy, surdologopedy, neurologa, audiologa. Potrzebuje codziennej rehabilitacji wielopłaszczyznowej, fizykoterapii którą opłacają rodzice z własnych środków. Zdaniem lekarzy dziecko ma szansę na normalny rozwoju pod warunkiem systematycznej pracy z nią i intensywnej rehabilitacji, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wiktoria obecnie ma 12 lat, raczkuje, próbuje chodzić przy trójnogu z pomocą osoby drugiej, zaczyna mówić pojedyncze słowa chce bawić i chodzić jak jej rówieśnicy – opisują organizatorzy Podkowiańskiej Dychy.

Jeśli już teraz chcesz włączyć się w pomoc dla Wiktorii, wystarczy, że wejdziesz TUTAJ i zaczniesz trenować – niekoniecznie biegać. Dodatkowo każdy, kto wykupi pakiet startowy może dobrowolnie przekazać pomoc dziewczynce dopłacając „dychę” (10 zł).

Gazeta WPR oraz portal WPR24.pl objęli tę imprezę patronatem medialnym.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.