Podkowiańska Dycha już w ten weekend

Podkowa Leśna

Do startu szóstej edycji podkowiańskiej imprezy biegowej pozostało już niewiele czasu. W tym roku uczestnicy pobiegną dla 12-letniej Wiktorii, która wymaga intensywnej rehabilitacji.

Podkowiańska Dycha odbędzie się 27 maja. To rozrywka nie tylko dla rasowych biegaczy. Przygotowano również krótszą trasę dla mniej wytrenowanych osób, biegi dla dzieci oraz zawody Nordic Walking. – Co roku ponad 800 amatorów biegania bierze udział w imprezie organizowanej przez Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe. Oprócz biegu głównego na 10 km, przygotowaliśmy biegi dla dzieci na 400 i 800 m. Wszystkich, którzy nie mają jeszcze śmiałości zmierzyć się z dystansem 10 kilometrów zapraszamy na Bieg Bez Barier na dystansie 5 km. Uwaga chodzący z kijkami: w tym roku również zapraszamy na rywalizację Nordic Walking na tym samym dystansie – przedstawia Organizator „Dychy” Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe.

Trasa
Trasa głównego biegu na 10 km ma charakter leśno-miejski, część będzie przebiegała ulicami miasta (z przewagą nawierzchni asfaltowej) oraz część na terenie Lasu Młochowskiego (dukty leśne, drogi utwardzone). Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów zostaną rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ul. Lilpopa w pobliżu miejsca startu i mety. Jak zawsze uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Moc atrakcji
Co ciekawe nie zabraknie atrakcji dla osób niebiegających, dlatego ci którzy tylko i aż towarzyszą biegaczom będą mogli miło spędzić czas w Miasteczku Biegowym zlokalizowanym w Parku Miejskim. Dla dzieci – gry i zabawy, m.in.: jazda konna, łucznictwo, tenis, rowery, spotkanie z dobrą książką, a dla dorosłych – porady specjalistów fizjoterapeutów, ekspertów od zdrowego żywienia i profesjonalnych trenerów biegowych. Odbędzie się też targ śniadaniowy, podczas którego zaprezentują się lokalne sklepy i kawiarnie oraz wytwórcy zdrowej żywności. Będzie można też zaadoptować psa ze schroniska.

Zapisy
Jak wspominaliśmy w zajawce zapisy już ruszyły! Podstawowy pakiet startowy kosztuje 39 zł. Jest możliwość skorzystania z opcji zamówienia koszulki. Wszelkie szczegóły na temat kwot, uczestnictwa w biegu oraz regulamin znajdziecie TUTAJ.

Pomoc dla Wiktorii
Ponadto bieg ma też wymiar charytatywny. Uczestnicy mogą też wspomóc 12-letnią Wiktorię, która urodziła się jako wcześniak. Lekarze postawili diagnozę: niedosłuch obustronny, wzmożone napięcie mięśni i wadę serca. – Dziecko wymaga opieki wielu specjalistów m.in. kardiologa, okulisty, ortopedy, surdologopedy, neurologa, audiologa. Potrzebuje codziennej rehabilitacji wielopłaszczyznowej, fizykoterapii którą opłacają rodzice z własnych środków. Zdaniem lekarzy dziecko ma szansę na normalny rozwoju pod warunkiem systematycznej pracy z nią i intensywnej rehabilitacji, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wiktoria obecnie ma 12 lat, raczkuje, próbuje chodzić przy trójnogu z pomocą osoby drugiej, zaczyna mówić pojedyncze słowa chce bawić i chodzić jak jej rówieśnicy – opisują organizatorzy Podkowiańskiej Dychy.

Jeśli już teraz chcesz włączyć się w pomoc dla Wiktorii, wystarczy, że wejdziesz TUTAJ i zaczniesz trenować – niekoniecznie biegać. Dodatkowo każdy, kto wykupi pakiet startowy może dobrowolnie przekazać pomoc dziewczynce dopłacając „dychę” (10 zł).

Gazeta WPR oraz portal WPR24.pl objęli tę imprezę patronatem medialnym.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.