Podkowiańska aleja Lipowa zmieni swoje oblicze

Podkowa Leśna

Przetarg na przebudowę al. Lipowej w Podkowie Leśnej został rozstrzygnięty. Czas na zmiany.

Przebudowa al. Lipowej będzie polegała na wykonaniu drogi rowerowej na całej jej długości, przebudowie sieci teletechnicznej i chodnika na wysokości ronda. Miasto podeszło do projektowania tej przebudowy z dużą starannością. Dlaczego? Tłumaczy to burmistrz Podkowy Leśnej. – Aleja Lipowa wyróżnia się wysokimi walorami urbanistycznymi, architektonicznymi i rekreacyjnymi. Należy do najbardziej malowniczych i wartościowych krajobrazowo duktów Podkowy Leśnej, dlatego do projektowania jej Urząd miasta podchodził z najwyższą starannością. Do współpracy w tym zakresie zaprosiliśmy Panią dr Marzenę Suchocką, eksperta naukowego, wykładowcę w Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW, pracownika Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, gdzie jest kierownikiem Zespołu Badań i Analiz Stanu Zdrowotnego Zadrzewień na Terenach Zurbanizowanych. Jest również Przewodniczącą sekcji Drzew Miejskich Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego – wyjaśnia Artur Tusiński.

Co się zmieni? Przewidziane jest wykonanie nawierzchni mineralnej ścieżki rowerowej, a chodnika częściowo o nawierzchni mineralnej, częściowo z płyt granitowych. Koszt prac to prawie 600 tys. zł. Pieniądze na ten cel zostały pozyskane ze środków zewnętrznych. Realizacja inwestycji została podzielona na etapy, w miarę możliwości budżetowych miasta – w przyszłym roku zostanie wybudowana ścieżka rowerowa na całej długości, przebudowana sieć teletechniczna, wjazdy na posesje i chodnik na wysokości ronda. Pozostała część deptaka zostanie zrealizowana w dalszej perspektywie, jak znajdą się na ten cel środki finansowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podkowiańska aleja Lipowa zmieni swoje oblicze”

  1. john pisze:

    birmistrzowski podkowianski szkodnik, zaraza tyfus i coronavirus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły