Podkowa Leśna: Zmiana organizacji ruchu na jednej z ulic

Region

Rozpoczął się remont ul. Słowiczej w Podkowie Leśnej. Po zakończeniu prac część ulicy będzie tylko jednokierunkowa.

Zmiany dotyczą odcinka od skrzyżowania z ul. Helenowską do Brwinowskiej. – Wprowadzimy tam ruch jednostronny w kierunku zachodnim. Obecnie samochody jeżdżą w obie strony, ale się nie mieszczą i jest duże ryzyko stłuczek – wytłumaczył Grzegorz Lewandowski, kierownik Referatu Gospodarki Miejskiej i Inwestycji. Oznacza to, że kierowcy będą mogli skręcić w Słowiczą z Brwinowskiej, ale jadąc od strony Podkowy Leśnej Zachodniej będą musieli skręcić w lewo najpóźniej w Helenowską.

Ul. Słowicza zyska nowy wygląd. Do tej pory stan nawierzchni praktycznie uniemożliwiał normalną jazdę. Inwestycja zakłada wyłożenie jezdni kostką betonową położonej na tłuczniu, aby woda deszczowa mogła wsiąkać. Chodnik będzie położony z małych płytek betonowych. Część powierzchni będzie wysypana kostką kamienną.

– Będzie bardzo ładnie, jak na Nowym Świecie w Warszawie – zapowiada Lewandowski.

Po remoncie na Słowiczej ma być nie tylko bezpieczniej i ładniej, ale też jaśniej. Na latarniach ulicznych będą wymienione oprawy na większe i jaśniejsze.

W ramach tej samej inwestycji wyremontowana zostanie ul. Helenowska i kawałek Miejskiej, od Brwinowskiej do Słowiczej. Na Helenowskiej jezdnia i chodnik będą wyłożone tak samo, jak na Słowiczej. Dodatkowo między chodnikiem i posesjami na trawniku będą posadzone brzozy karłowate.

Cały koszt remontu Słowiczej, Helenowskiej i fragmentu Miejskiej to ok. 1 mln zł.

Wkrótce kolejne remonty

Władze Podkowy Leśnej podpisały już niezbędne dokumenty na remonty następnych ulic. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace na ul. Wiewiórek i Sienkiewicza. Obie jezdnie są obecnie asfaltowe i takie pozostaną. Dodatkowo chodnik przy Wiewiórek zostanie wyłożony takimi samymi płytkami, jak na Słowiczej i Helenowskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.