Podkowa przygotowuje się do roweru miejskiego

Podkowa Leśna

Podkowiański urząd zamierza wprowadzić system wypożyczania rowerów miejskich. Będą to rowery z wbudowanym czipem GPS.

Zasada działania systemu wypożyczania rowerów nie jest skomplikowana. Aby przejechać się rowerem należy pobrać specjalną aplikację i postępować według instrukcji. Warto dodać, że nie jest to tradycyjny system ze stacjonarnymi wypożyczalniami. Rower będzie można zostawić w dowolnym miejscu. Aplikacja pokaże Wam gdzie są jednoślady.

 

Jak zapewnia burmistrz miasta, system zostanie w Podkowie i dodatkowo będzie rozbudowany jeżeli spodoba się mieszkańcom. – Obecnie zastanawiamy się nad warunkami korzystania. Cieszę się z podpowiedzi mieszkańców na facebooku i przesyłanych wiadomościach prywatnych, co do zasad korzystania, stacji, opłat i doświadczeń Państwa z systemami w innych miastach. Wszystkie te uwagi są bardzo cenne przy opracowywaniu regulaminu – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

 

Ponadto na skwerku przy stacji WKD zostanie zamontowana samoobsługowa stacja napraw rowerów. Stacja będzie wyposażona w zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Korzystanie ze stacji ma być darmowe.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.