Podkowa może głosować

Podkowa Leśna

W budżecie obywatelskim Podkowy Leśnej na 2017 rok jest 100 tys. zł. Na co zostaną przeznaczone środki? O tym zadecydują mieszkańcy, którzy do 9 października mogą głosować ma wybrane projekty.

Budżet partycypacyjny w Podkowie wchodzi w decydującą fazę. Mieszkańcy mieli czas, aby przedstawić projekty, które następnie urząd zweryfikował pod kątem formalnym. Teraz wszystko zależy od mieszkańców. 

Wybór nie jest prosty, lista projektów zawiera osiem propozycji. Najdroższa sięga blisko 100 tys. zł i dotyczy wykonania barierek ochronnych na przepustach przy ul. Brwinowskiej, Parkowej, Bobrowej, Wilczej, Myśliwskiej i Jaworowej oraz w Parowie Sójek. Wśród propozycji znalazły się także: budowa boiska do siatkówki plażowej przy ul. Storczyków oraz młodzieżowa strefa aktywności między ul. Akacjową a ul. Modrzewiową. Koszt każdego projektu wyceniono na ok. 50 tys. zł.

Mieszkańcy zaproponowali także wykonanie żywej architektury w mieście oraz wiaty na rowery na terenie Zespołu Szkół. Każde zadanie wyceniono na 30 tys. zł. Są również propozycje mniej kosztowne. Za 12 tys. zł na polance przed Pałacykiem Kasyno miałyby pojawić się kule bule. Nasadzenia drzew iglastych w mieście to koszt 5 tys. zł, za hotspot w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej trzeba zapłacić ok. 18 tys. zł. 

Głosowanie trwa do 9 października. Każdy może poprzeć maksymalnie trzy projekty. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby, które ukończyły 13 lat i zamieszkują na terenie miasta. 

Istnieją dwie możliwości uczestnictwa w procesie wyboru projektów do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Należy udać się do jednego z punktów głosowań, które zlokalizowane są: w urzędzie miasta, przychodni przy ul. Błońskiej 46, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. Można również wypełnić kartę przez internet. Formularz do głosowania dostępny jest tu.

Wyniki zostaną ogłoszone do 17 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.