Podkowa ma budżet na 2021 r.

Podkowa Leśna

Rada Miasta Podkowy Leśnej uchwaliła uchwałę budżetową na kolejny rok. Na inwestycje zaplanowano 8,3 mln zł.

Dochody Podkowy Leśnej na przyszły rok oszacowano na kwotę 33,5 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę 41,6 mln zł. To oznacza, że w kasie miasta-ogrodu pojawi się deficyt w wysokości 8,1 mln zł i zostanie pokryty kredytem lub pożyczką w kwocie 4,8 mln zł oraz nadwyżką z lat ubiegłych na poziomie 3,3 mln zł.

Przejdźmy do ważnej kwestii jaką są inwestycje. Tutaj planowane wydatki wyniosą 8,3 mln zł. Największą część tej kwoty pochłonie budowa miejskiego przedszkola (5,4 mln zł). 1 mln zł pochłonie zadanie o nazwie budowa i przebudowa ulic na terenie miasta, w tym między innymi: Grabowa, Lipowa, Mickiewicza, Sosnowa, Warszawska, Helenowska, Sarnia, Kukułek. Projekt pn. Niska Emisja w Podkowie Leśnej pochłonie 635 tys. zł. Dokończenie rewitalizacji Parku Miejskiego obejmujące przebudowę zbiornika wodnego na rzece Niwce-Rów RS-11 wyniesie 510 tys. zł.

Dodatkowo w przyszłym roku władze Podkowy Leśnej na urządzenie przystanków komunikacji zbiorowej chcą przeznaczyć 100 tys. zł, tę samą kwotę pochłonie budowa kolumbarium na miejskim cmentarzu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.