Podkowa Leśna zyskała miano „Gminy na medal”

Podkowa Leśna

„Gmina na medal” to konkurs dla gmin, w których poziom zaszczepienia osiągnął 67%. Podkowa Leśna to jedna z 500 pierwszych gmin w Polsce, które osiągnęły ten pułap.

Podkowa Leśna otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys zł. za zajęcie I miejsca w konkursie Gmina na Medal #SzczepimySię. To konkurs dla gmin w ramach Narodowego Programu Szczepień.

To jeden z trzech konkursów organizowanych przez rząd. Drugi konkurs to „Rosnąca odporność” – dla gmin, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców między 1 sierpnia a 31 października (nagrody za pierwsze trzy miejsca to 250, 500 tys. zł i 1 mln zł). Trzeci – Najbardziej Odporna Gmina dla małych, średnich i dużych gmin. Tu liczy się najwyższy odsetek zaszczepionych mieszkańców. Tutaj nagrody wynoszą 1-2 mln. zł. Podkowa Leśna zadeklarowała, że całość środków (100 tys. zł) zostanie przeznaczona na wydatki związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Gmina podsumowuje wiadomość o uzyskaniu tytułu – Pamiętajmy, że żeby przerwać łańcuch zakażeń jak najwięcej osób musi się zaszczepić przeciwko COVID-19, pomóżmy sobie wzajemnie, zadbajmy o naszych bliskich, krewnych, znajomych i przyjaciół – zaszczepmy się.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Podkowa Leśna zyskała miano „Gminy na medal””

 1. Autoryt pisze:

  A Michałowicka ciemnota nie szczępi się, bo to są fani platformy o i zdrajcy Tuska ryżego!

  • Dr.Huckenbush\ pisze:

   Z tego co wiem akurat w Podkowie Leśnej nie mieszka elektorat PIS

   • Jola pisze:

    Wstydzę się za lewacki elektorat Podkowy… Chcemy dobrej zmiany… W Podkowie nic się nie dzieje… Z Nowego Ładu nic nie dostaniemy… a Rafau z Warszawy mówi że nie ma na nic pieniędzy bo trzeba opłacić 168 dyrektorów… Mamy dość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły