Podkowa Leśna z zakazem palenia w kominkach

Podkowa Leśna

Obywatelski projekt, dotyczący problemu zanieczyszczania powietrza został poparty większością głosów przez radnych Podkowy Leśnej. Rada Miasta opowiedziała się m.in. za możliwością wprowadzania tymczasowego zakazu palenia w kominkach, w sytuacji pogorszenia się jakości powietrza.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Podkowa Leśna przegłosowane zostały dwie uchwały, zgłoszone przez mieszkańców zrzeszonych w inicjatywie Podkowa bez Smogu. Pierwsza z nich zakłada zmiany, jeśli chodzi o dozwolone rodzaje paliw. Radni poparli pomysł, by legalne było ogrzewanie budynków tylko z wykorzystaniem gazu ziemnego oraz drewna prasowanego w formie pelletu, wyłącznie w kotłach spełniających unijne wymagania ekoprojektu. Zmiany miałyby wejść w życie 1 stycznia 2023 roku, a do tego czasu dozwolone byłoby spalanie innych paliw jedynie z zastrzeżeniem, że spełnione są unijne normy

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Podkowa Leśna z zakazem palenia w kominkach”

 1. GP pisze:

  Tego typu uchwały są czystą ignorancją. Rozumiem, że można odmawiać pozwolenia na budowę nowym domom z kominkiem, ale jakim prawem zabraniają korzystania ze źródła ciepła i relaksu ludziom, którzy legalnie zbudowali dom posiadając urzędowo zatwierdzony projekt domu z kominkiem i wydając na ten cel niemałe pieniądze? Dramat co się dzieje w tym kraju. Zamiast pilnować czy palone jest dobrej jakości paliwem, to chcą zakazywać.

 2. zapcio pisze:

  Wydaje mi się, że bardzo proekologiczne byłoby wymordowanie 2/3 mieszkańców Podkowy Leśnej.
  Pozostała 1/3 miałaby znacznie przyjemniej.
  Potem z tej 1/3 wymordować należy następne 2/3 i w ten prosty sposób dojdziemy do powszechnej szczęśliwości;.
  Byłoby to zgodne z wiadomą agendą i szalenie światowe.

 3. Tik-tak pisze:

  Tak, nie dajecie ludziom dobrych zarobków,, lub taniego gazu, prądu tylko wszystko ograniczacie w imię nowej religii ekologi. „Rewolucja” pożre własne dzieci…

 4. vvv pisze:

  Hahaha, słaba petycja, mam lepszą: na terenie Podkowy Leśnej zakaz poruszania się pojazdami spalinowymi i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej szkodliwej dla przyrody i zanieczyszczającej powietrze.

 5. Anonim pisze:

  Nonsensowna uchwała. To ludzie kopcą, nie kominki

 6. Władysław pisze:

  Ekoterroryści w akcji. Drewno, które jest odnawialnym źródłem energii i w całej Europie rozwija się techniki o nie oparte a u nas się zakazuje palenia. Dom wariatów.

 7. Radek pisze:

  Super pomysl ! Brawo !

 8. Stefan pisze:

  Co na to władze Pruszkowa?

 9. Użytkownik pisze:

  ciekawe pellet to gorszy sprasowany sort drewna. Dobrej jakości, wysuszone drewno z drzew liściastych daje niewiele popiołu, który można wykorzystać w ogrodzie. Użyźnia glebę, jest świetnym środkiem do zaprawy nasion. Rośliny po takim zabiegu są zdrowsze, cebul nie atakują szkodniki od śmietki po nornice itp. Popiół z pelletu nie nadaje się do takiego zastosowania – dużo odpadu z drzew iglastych (żywice, smoły) i wszelkiej innej biomasy, która źle wpływa na glebę i rośliny. Zanieczyszcza przewód kominowy i okolice. Między bajki włożyć informacje o gazie i pellecie. Gaz i pellet żeby spełniać te założenia musiałby być stosowany z najlepszego surowca. Ci co mają piece wiedzą jak wyglądają komory spalania. Kocioł musi być serwisowany co rok. zaniechanie może spowodować awarię na wskutek zatkania szczelin z osadów jakie powstają podczas spalania. Np niemieckie kotły na ich terenie mają dożywotnią gwarancję, a u nas dziesięć lat pod warunkiem corocznego przeglądu. O czymś to świadczy. Pellet a pellet to też znaczna różnica, ale kto z radnych to sprawdzi? Gaz tu już nie ma żadnej kontroli, wystarczy czasami popatrzeć na płomień w kuchni gazowej, który zamiast ładnej niebieskiej barwy mieni się czerwienią.

 10. Głos Żółwiński pisze:

  Podkowa pokazała jaka tam ” yntelygencja” mieszka podczas ostatnich wyborów …zwyczajnie w TVN im powiedzieli że na PO(KO) głosuje tzw. inteligencja, a że oni się za takich uważają… no to tak zagłosowali jak im zaklaskali w TVN.
  Kto nie skacze ten ……
  No dramat, jak teraz pospłacać te wille za watowskie przekręty skoro znowu PiS wygrało ???

 11. Deal pisze:

  Ale ruskim miałem można?

 12. lubicz pisze:

  W Podkowie masowo tamtejsi platformersi palą w ogrodach liście. I to w dodatku mokre. Zadymiają całą okolicę, w tym pół Milanówka i Brwinowa. To nie kominki są przyczyną smogu. A policja nie reaguje. A towarzysz burmistrz miasta ma to gdzieś. Rada tak samo.

 13. Anonim pisze:

  ale buractwo dalej będzie mogło grillować przez całe lato i smrodzić w promieniu 100 metrów

 14. Kirk pisze:

  Debilizm niektórych poraża.

 15. Leron pisze:

  Świetnie! To na pewno ograniczy ofiary smogu, których bilans wynosi równe ZERO rocznie. Ale korzystając z efektu placebo, przez pierwsze dwa lata parę osób powie, jak to znakomicie się czuję „bez smogu”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły