Podkowa Leśna przyjazna rowerzystom

Podkowa Leśna

Kolejne wyróżnienie dla Podkowy Leśnej. 21 września burmistrz odebrał statuetkę i certyfikat w ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Tego typu nagrody otrzymuje się za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej. Od 2012 r. wydarzenie to organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. – Podkowa Leśna została wyróżniona przede wszystkim za skuteczne działania w zakresie pozyskiwania środków na budowę infrastruktury, czyli ścieżek rowerowych. Wystarczy przypomnieć, że jest to 2,7 mln złotych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, co daje blisko 10% całości budżetu! Obecnie jesteśmy po przetargu, wykonawca został wyłoniony, pogoda co prawda nie sprzyja, ale niedługo powinien wejść na budowę. W przyszłym roku budowa będzie szła pełną parą – poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. 

  1. Ale nie tylko o inwestycje tutaj chodzi. – Podejmowaliśmy mnóstwo działań miękkich, jak organizowanie wycieczek rowerowych, wyścigi rowerowe, miasteczka ruchu rowerowego dla dzieci i młodzieży – które mają pomóc dzieciom i młodzieży oswoić się z jazdą po ulicach, uczyć bezpiecznego poruszania po drogach czy ułatwić przygotowania do egzaminu na kartę rowerową. Zorganizowaliśmy Konferencję „Przesiądź się na rower”, w której brali udział eksperci. Promujemy akcje edukacyjne i promocyjne środka transportu jakim jest rower – organizując darmowe przeglądy dla mieszkańców oraz znakowanie rowerów przez policję – czytamy dalej. 
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.