Podkowa Leśna podpisała umowę z gminą Brwinów na dostawę wody

Brwinów / Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat podpisał umowę regulującą współpracę dotyczącą przesyłania wody. Dokument przewiduje ciągłość wzajemnego świadczenia usług w sytuacjach nadzwyczajnych m.in. awarii lub skażenia wody.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami władze samorządowe muszą zapewnić mieszkańcom dostęp do wody. Mieszkańcy ponoszą koszty przesyłu i amortyzacji.

W piątek 30 kwietnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, podpisał umowę z gminą Brwinów na dostawę wody. – Gmina Brwinów zobowiązała się dostarczyć do wodociągu Podkowy Leśnej wodę w ilościach umożliwiających pełne zaspokojenie potrzeb mieszkańców południowych części gminy. Co nie zmienia faktu, że w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania mieszkańców Podkowy Leśnej, nasza gmina ma prawo regulować tak ciśnienie, aby zapewnić wystarczającą ilość wody swoim mieszkańcom wedle ich potrzeb – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – W takich przypadkach, może zdarzyć się, że zawory zwrotne na wejściu do Podkowy Leśnej zamkną się automatycznie i jedynym źródłem zasilania w wodę na terenie Żółwina, Owczarni i Tereni będzie nowo wybudowany wodociąg biegnący przez terytorium Podkowy Leśnej, na budowę którego została wyrażona zgoda – dodaje.

Podkowa Leśna zaproponowała rozwiązanie dla okolicznych miejscowości w sytuacji kryzysowej. – Zadeklarowałem, że gdyby na terenie Żółwina, Owczarni i Tereni nadal występowały deficyty wody, zarekomenduję radzie miasta Podkowa Leśna przyjęcie uchwały porozumienia, na mocy którego Podkowa Leśna wesprze na zasadach komercyjnych, jak to jest regulowane w innych gminach, brwinowską sieć wodociągową wodą z naszych ujęć, w ilości, w jakiej bez straty dla mieszkańców Podkowy możemy dostarczyć – twierdzi Tusiński. – Oczywiście, jak będzie taka wola gminy Brwinów – dodaje.

Umowa na dostawę wody jest ważna do końca listopada 2022 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.