Podkowa Leśna najbardziej odporną gminą w Polsce

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna zajęła I miejsce w konkursie Najbardziej Odporna Gmina zarówno w kategorii ogólnopolskiej, jak i regionalnej i tym samym wygrała dwie główne nagrody: 2 000 000 zł i 1 000. 000 zł.

Na dzień 31 października 70,24 proc. mieszkańców Podkowy Leśnej przyjęło pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej.

Konkursy dla gmin zorganizowane były w ramach Narodowego Programu Szczepień. Konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” składał się z dwóch elementów – konkurs ogólnopolski oraz rywalizacja dla gmin – według liczby mieszkańców.

Element 1 to ogólnopolski konkurs, który obejmował wszystkie gminy w Polsce. Gmina z najwyższym odsetkiem wyszczepionych mieszkańców w Polsce – Podkowa Leśna, wygrała 2 mln zł. Element 2 to konkurs dla gmin w trzech kategoriach w zależności od wielkości gminy. Podkowa Leśna zwyciężyła w kategorii Małych Gmin, i wygrała 1 mln zł. – Rządowy konkurs Najbardziej Odporna Gmina został rozstrzygnięty i zgodnie z regulaminem powinniśmy otrzymać 3 000 000 zł. Dla naszej małej gminy to istotny zastrzyk finansowy – przyznaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Całość środków Miasto przeznaczy na wydatki związane z przeciwdziałaniem COVID-19, zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842, z późn. zm.) tj. na zwalczanie zakażenia, zapobieganie rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczanie skutków, w tym społeczno-gospodarczych.

MS/ Podkowa Leśna

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Podkowa Leśna najbardziej odporną gminą w Polsce”

 1. zdrowy czlowiek pisze:

  antyszcepionkowcy powinni zostac zamknieci w getcie i leczyc sie tylko modlitwami i ziolami

 2. turirek pisze:

  Idioci, myślą że będą nieśmiertelni, haha

 3. Anonim pisze:

  Debile!

 4. KAROL pisze:

  Kolejna zielona wyspa na oceanie ,,ciemnoty” Niestety skutki niewiadome .

 5. ozdrowieniec pisze:

  jako ozdrowieniec stwierdzam że : podczas mojej tzw. choroby nie dostałem informacji na temat żadnych leków (również na receptę) pozwalających na szybki powrót do zdrowia oraz braku chęci zapisania czegoś takiego jak wygeryt-k który z cynkiem działa ! na korona wirusa.. do dziś nie wyizolowano tzw wirusa a prace nad leczeniem są np. nie publikowane …

 6. ❗❗❗❗❗ pisze:

  Chyba na wiedzę ?

 7. Gosc pisze:

  Widać skuteczność ketchupu po statystykach mazowieckoego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły