Podkowa i Grodzisk wyróżnione w „Symbolach 2017”

Region

Za nami 7. edycja programu „Symbol”, który organizują redakcje Monitora Biznesu i Monitora Rynkowego. Wyróżnione zostały dwie gminy z naszego regionu: Podkowa Leśna i Grodzisk Mazowiecki.

Uroczysta gala odbyła się 24 listopada w Katowicach. Tego dnia uhonorowano m.in. najlepiej zarządzane samorządy oraz takie, które wdrażają wiele innowacyjnych rozwiązań. Na sumę oceny składa się doświadczenie, mądre decyzje, odpowiedzialność społeczna i długofalowa polityka działania.

Podkowa Leśna otrzymała wyróżnienie „Symbol Polskiej Samorządności 2017”. – Istotnym czynnikiem do uhonorowania naszego samorządu była skuteczna restrukturyzacja budżetu oraz przeprowadzenie uchwał, wytyczających nowe kierunki rozwoju. Działania miasta cechują się także dbałością o wysoki poziom edukacji oraz zaangażowaniem w ochronę zabytkowego charakteru miasta – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Natomiast gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała nagrodę „Symbol Innowacji 2017”. Otrzymuje się ją za najwyższą skuteczność zarządzania i prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju. Aby dostać takie wyróżnienie gmina musi wykazać się tytułową innowacyjnością.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.