Podkowa będzie świętować 50-lecie nadania praw miejskich

Podkowa Leśna

W najbliższą sobotę odbędą się obchody 50-lecia nadania praw miejskich Podkowie Leśnej. Odbędzie koncert, pokaz tańca ze światłem, a po wszystkim potańcówka dla mieszkańców.

– Spontanicznie wymyśliliśmy tę imprezę. Myślę, że w ciągu roku zorganizujemy jeszcze parę takich rzeczy rozrywkowych. Faktycznie podkowianie są przywiązani do daty 29 kwietnia 1925 r. czyli powstania spółki Podkowa Leśna z o.o. Niemniej prawa miejskie to też jest powód do radości i wspólnego integrowania się – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Można powiedzieć, że 5 stycznia to będzie do dalszych wydarzeń kulturalnych. Ta impreza odbędzie się przy ul. Świerkowej 1. Wstęp będzie wolny dla wszystkich. Początek o godz. 16.00, wówczas na scenę wyjdzie zespół Stiff Bones. Dwie godziny później Led Show czyli pokazy tańca ze światłem. Zaraz po tym pokazie mieszkańcy będą zaproszeni do tańca.

Co jeszcze będzie działo się tego dnia? – Zrobiliśmy taką niespodziankę, że zaprosiliśmy imiennie wszystkie osoby, które są równolatkami naszego miasta. Zobaczymy ile ich przyjdzie, ponieważ 50 kilka takich osób jest. Mamy niespodziankę, będzie m.in. tort urodzinowy – mówi Tusiński. – W ciągu tego roku planujemy też inne wydarzenia. Trudno jeszcze dokładnie powiedzieć co takiego. Natomiast chcemy zorganizować koncert plenerowy w drugiej połowie roku. Może uda się to zrobić w zrewitalizowanym już parku, nad stawem – dodaje.

Ponadto z burmistrz opowiedział nam pewną anegdotę związaną z nadaniem praw miejskich Podkowie Leśnej. Taką z przymrużeniem oka… – Z tymi prawami wiążą się różne, dość zabawne historie. W związku z tym być może mamy do tego jubileuszu taki lekki stosunek. A zabawna legenda to jest taka, że bodajże Cyrankiewicz podpisywał zarządzenie o nadaniu praw miejskich Podkowie. A dojść do tego miało tak… Zapytał kolegi „gdzie tam mieszkasz?”. On odpowiedział, że w Podkowie Leśnej. Dopytywał „a co to w ogóle jest?”. Na co kolega stwierdził, że to jest taka wieś. I ten odpowiedział, że nie możesz mieszkać na wsi i… Podkowa dostała prawa miejskie (śmiech) – opisuje burmistrz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.