Podaruj Katarzynie Kaleńczuk szansę na wyzdrowienie

Pruszków

Mieszkanka Pruszkowa od wielu lat walczy z rakiem. Katarzyna Kaleńczuk cierpi na nowotwór szpiku. W sieci uruchomiono zbiórkę na leczenie kobiety.

Katarzyna Kaleńczuk ma 54 lata. Kobieta jest mieszkanką Pruszkowa. W roku 2003 Katarzyna Kaleńczuk otrzymała diagnozę nowotworu krwi. W roku 2016 choroba uległa zezłośliwieniu i przekształciła się w nowotwór szpiku. Szpik pani Katarzyny ulega zwłóknieniu, ponieważ pokryty jest on włóknem kolagenowym. Ten stan uniemożliwia proces tworzenia prawidłowych komórek krwi. Choroba systematycznie wyniszcza organizm pani Katarzyny. Postęp choroby może przyczynić się do przekształcenia w białaczkę szpikową. W jamie brzusznej pani Katarzyny lekarze znaleźli aktywne guzy hormonalne. Medycy z Polski nie chcą podjąć się leczenia operacyjnego ze względu na chorobę tarczycy pacjentki. Tarczyca uległa metabolicznemu rozstrojeniu, z niedoczynności przechodzi w fazę nadczynności.

Pani Katarzyna szukała pomocy również za granicami Polski. Kobieta odnalazła lekarza w Niemczech, który współpracuje ze światowej klasy onkologami i lekarzami innych specjalności.

Lekarze ze szpitala w Ratyzbonie chcą podjąć się operacji usunięcia guzów z jamy brzusznej. Operacja ta musi odbyć się pod nadzorem endokrynologa. Podczas badań w Niemczech okazało się, że pani Katarzyna ma również guz w głowie, który w niedalekiej przyszłości będzie wymagał usunięcia.

Lekarze w Niemczech zaproponowali kobiecie leczenie nowatorską metodą z użyciem wirusów onkolitycznych oraz immunoterapię szczepionkami z komórek dendrycznych. Terapia ma przyczynić się do regeneracji jak i pobudzenia organizmu do walki oraz zatrzymania postępu choroby. Terapie te nie są jednak refundowane.

Do realizacji procesu leczenia na przeszkodzie stoją finanse. Koszt leczenia szacowany jest w setkach tysięcy złotych.

Na portalu siepomaga.pl działa zbiórka na leczenie pani Katarzyny. Dokładając się do internetowej skarbonki można podarować kobiecie szanse na zdrowe życie.

Zbiórka na leczenie Katarzyny Kaleńczuk dostępna tutaj

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podaruj Katarzynie Kaleńczuk szansę na wyzdrowienie”

  1. lupus pisze:

    Szkoda że złomu pani nie zbiera.
    Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły