Poczują smak igrzysk olimpijskich

Nadarzyn

W Nadarzynie szykują się sportowe emocje w wykonaniu najmłodszych. Już 12 czerwca odbędzie się I Nadarzyńska Przedszkoliada. Jaki wyzwania czekają na przedszkolaki?

W tym roku będziemy przeżywać emocje związane z Igrzyskami Olimpijskimi, które już w sierpniu odbędą się w Rio de Janeiro. Sportowcy z całego świata powalczą o medale najważniejszej imprezy czterolecia. Smak igrzysk olimpijskich będą miały okazję poznać także dzieci z Nadarzyna.

12 czerwca na stadionie GOS w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 20 odbędzie się I Nadarzyńska Przedszkoliada. – Do udziału w sportowych zmaganiach zgłosiło się dziewięć placówek z terenu gminy. W konkurencjach wystąpią dzieci w wieku 4-6 lat. Łącznie zaprezentuje się 260 zawodników – podaje Dariusz Zwoliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie. 

Impreza rozpocznie się o 9.30. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby mali sportowcy poczuli atmosferę igrzysk. Zanim rozpocznie się rywalizacja wszyscy wezmą udział w oficjalnej ceremonii otwarcia. – Chcemy przybliżyć dzieciom ideę igrzysk olimpijskich. Wciągniemy flagę na maszt, będzie oficjalna defilada i zapalenie znicza olimpijskiego. Nie zabraknie przysięgi zawodników i sędziów – wyjaśnia dyrektor nadarzyńskiego GOS-u.

Mali sportowcy będą rywalizowali w kilku konkurencjach m.in. bieg na 40 i 60 metrów, rzut piłką palantową, skok w dal czy tor przeszkód. Pojawią się także inne atrakcje. Uczestnicy będą mogli spróbować sił na ściance spinaczkowej bądź pobawić się w dmuchanym zamku. Na olimpijczyków czekają nagrody.  – Każde dziecko dostanie medal, dyplom i inne upominki. Odbędzie się dekoracja czterech najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. W przypadku rywalizacji zespołowej zwycięzcy otrzymają puchar – mówi Zwoliński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.