Początek końca problemów centrum?

Raszyn

Centrum Medyczne Raszyn ma nowego najemcę. W postępowaniu przetargowym udział wzięło pięć podmiotów. Kto od stycznia będzie dzierżawcą placówki?

Umowa z dotychczasowym najemcą raszyńskiej przychodni, czyli ZOZ Ochota, wygasa pod koniec tego roku. Przetarg na najem budynków Centrum przy ul. Poniatowskiego wraz z terenem przyległym i wyposażeniem gmina ogłosiła pod koniec września. Na oferty urząd miasta czekał do 8 października. Do walki stanęło pięciu chętnych: NZOZ Mariańska, SPZOZ Nadarzyn, ZOZ Ochota, Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne SORNO Stare Babice i firma „Judyta” Ewa Figat Skierniewice.

Włodarze Raszyna nie mieli łatwego zadania. Decyzję podjęli nie tylko na podstawie dokumentów przetargowych, ale również po przeprowadzeniu wizji lokalnych u wszystkich podmiotów. Mieszkańcy mogą już odetchnąć z ulgą. Nowym najemcą placówki została firma „Judyta” Ewa Figat ze Skierniewic. Nowy operator rozpocznie działalność 1 stycznia.

Przypomnijmy. Pacjenci Centrum Medycznego Raszyn ze względu na bardzo niski poziom opieki zdrowotnej przenieśli się do innych placówek. Gdy przychodnia rozpoczynała działalność miała 10 tys. pełnoletnich pacjentów, obecnie jest ich o połowę mniej. W lipcu urząd gminy przeprowadził ankietę, z której wyłoniła się długa lista zarzutów. Pacjenci wskazali problemy m.in. z długimi kolejkami, absencją lekarzy czy z zapisami, które wymagały stawienia się o świcie.

Włodarze gminy chcąc wyeliminować problemy z przeszłości stworzyli zupełnie nową umowę. Nowy najemca będzie musiał spełnić szereg warunków. Pacjenci będą przyjmowani przez minimum trzech lekarzy rodzinnych i dwóch pediatrów. W skład personelu wejdą także: pielęgniarka, położna, stomatolog i rehabilitant. Gdy lekarze będą nieobecni należało będzie zapewnić ich zastępstwa. Dużym plusem dla pacjentów będzie możliwość korzystania z bezpłatnych świadczeń, które nie są zakontraktowane z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zapłaci za nie operator placówki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.