Pobiegną w parach

Grodzisk Maz.

Wielkimi krokami zbliża się 2. Grodziski Bieg Par. Uczestnicy będą mieli do pokonania pięciokilometrowy odcinek.

W Grodzisku Mazowieckim coraz prężniej działa Klub Sportowy BIEGI. W każdą niedzielę odbywają się zajęcia z trenerem. Można solidnie się rozgrzać, aby następnie pobiegać. Członkowie klubu aktywnie spędzają czas i przy tym dobrze się bawią.

Już 14 lutego odbędzie się 2. Grodziski Bieg Par. To doskonała okazja do świętowania Walentynek w sposób aktywny. – Podczas ubiegłorocznego biegu panowała bardzo sympatyczna atmosfera. Pary trzymając się za ręce przekraczały linię mety. Rok temu w naszym biegu wzięło udział 100 osób. Teraz jesteśmy przygotowani na 200 startujących, jednak przewidujemy, że będzie ich 150 – mówi nam Wojciech Cynowski z Klubu Sportowego BIEGI Grodzisk Mazowiecki.

Każdy może zapisać się do udział w biegu. Do 10 lutego rejestracji można dokonać przez stronę internetową. Wystarczy wejść tu i zapisać się. Każdy uczestnik musi uiścić opłatę w wysokości 30 zł. Do listy startowej można się również dopisać w biurze zawodów. Wtedy zapłacimy 40 zł.

Uczestnicy 2. Grodziskiego Biegu Par będą mieli do pokonania pięciokilometrowy dystans. Metę zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 4. Uczestnicy pobiegną ulicami: Szeroką, Szwedzką, Bankową, Świeżą, Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Ułańską. Start zaplanowano na godzinę 11.00.

Zanim biegacze staną na starcie będą mogli potańczyć. – Włączyliśmy się w ogólnoświatową akcję przeciw przemocy wobec kobiet. Polega to na tym, że w akcie solidarności uczestnicy wykonają układ taneczny. Angażujemy się w akcję, a zarazem taniec będzie naszą rozgrzewką przed biegiem – tłumaczy Cynowski.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta WPR” i portal wpr24.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.