Po „Zanie” czas na „Kościucha”

Pruszków

Plany rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie nabierają rumieńców. Powiat Pruszkowski ogłosił właśnie przetarg na Generalnego Wykonawcę projektu.

Już od kilku lat okoliczne placówki oświatowe cieszą się nowymi siedzibami. W końcu nadszedł czas na LO im. T. Kościuszki.

Przez blisko 50 lat budynek liceum składał się z sali gimnastycznej, baraku z salami lekcyjnymi oraz czteropiętrowego budynku z salami lekcyjnymi i pomieszczeniami administracji. We wrześniu 2006 roku na miejscu starej sali gimnastycznej oraz baraków otwarto nową część szkoły. Zlokalizowano w niej nową, pełnowymiarową salę gimnastyczną wraz z zapleczem, sale lekcyjne, oraz gabinety psychologa i pedagoga. 15 lat później Powiat Pruszkowski zdecydował się rozpocząć pracę nad przebudową pozostałej starej części budynku.

Istniejące budynki od strony ul. Kościuszki zostaną rozebrane, a na ich miejscu powstanie pięciokondygnacyjny (z czego jedna kondygnacja będzie usytuowana pod ziemią), nowoczesny obiekt szkolny. Na czas rozbudowy, wykonawca będzie zobowiązany także postawić budynek tymczasowy w technologii kontenerowej.

Zgłoszenia do przetargu będą przyjmowane do 28 września. Szczegóły przetargu znajdziecie tutaj. Wizualizacje nowego projektu obejrzycie w galerii. Autorem projektu jest MENS Pracownia Projektowa. Jak Wam się podoba nowy „Kościuch”?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Po „Zanie” czas na „Kościucha””

  1. prus pisze:

    Szkoda, że budynek od strony Kościuszki nie jest w całości doklejony do kamienicy po prawej. Od drugiego piętra będą mało estetyczne dwie ślepe ściany i pustka

  2. Wacek pisze:

    A. co ze schronem pod stołówką?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły