Po bessie czas na hossę. WKD ze wzrostem liczby pasażerów.

Region

Trwający prawie pół roku spadek pasażerów korzystających z Warszawskiej Kolei Dojazdowej spowodowany był – rzecz jasna – koronawirusem. Teraz, po analizie 9 miesięcy, przewoźnik może pochwalić się tendencją zwyżkową.

Badaniu poddano 9 miesięcy 2021 roku – od stycznia do września. Przez ten czas „Wukadkę” wybrało ponad 3,3 mln pasażerów. Faktycznie jest to spadek jeśli chodzi o liczbę osób, jednak na poziomie prawie 11%, a nie 14% jak to wyszło w porównaniu wyników z sierpnia 2020 i 2021. Najważniejsze jednak jest to, że na wynik ubiegłego roku niemały wpływ miały dwa pierwsze miesiące, w który jeszcze pandemii COVID-19 i obostrzeń z nią związanych nie było jeszcze w Polsce. Od marca 2020 roku odnotowano, rzecz jasna, znaczący spadek.

Odwilż i poprawę wyników przyniosła dopiero wiosna 2021 r. W miesiącach wakacyjnych odnotowano rekordowe, jak na tamten czas, wyniki. Z pociągów WKD korzystało ponad 400 tys. pasażerów. Do powakacyjnego wzrostu zainteresowaniem „Wukadką” przyczynił się głównie powrót dzieci do szkół. Wzrost o ponad 11% przekroczył najśmielsze oczekiwania i plan założony na ten rok.

Spółka podkreśla, że tendencja wzrostowa oznacza, że pasażerowie niezmiennie ufają przewoźnikowi, który dba o komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Jak czytamy na stronie WKD – Wszystkie działania spółki WKD pozostają niezmiennie ukierunkowane na prowadzenie przewozów pasażerskich o odpowiedniej intensywności i sprawności, a także o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie. Pozwalają z ostrożnym optymizmem spoglądać w nadchodzącą przyszłość, w której przy zachowaniu przez wszystkich najwyższej odpowiedzialności za zdrowie i życie współobywateli, powoli i systematycznie odbudowywane będą rola i znaczenie współczesnej kolei, w tym również WKD, jako bezpiecznego i niezawodnego środka transportu w codziennych dojazdach do pracy, szkoły, kultury, turystyki czy wypoczynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Po bessie czas na hossę. WKD ze wzrostem liczby pasażerów.”

  1. Jestescie najlepsi pisze:

    i wartosc dodana, te ich cudowne, ekoligiczne, doskonale wplywajace na symbiozie zycia mieszkancow, zwierzat, ptakow – Trabienie Trab Jerychonskich, Syren Okretowych

  2. Konsul pisze:

    Wyjątkowo musiałem skorzystać z KM i usłyszałem komunikat „pociąg w dniu dzisiejszym jest odwołany”. Jak dobrze, że mamy WKD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły