Pływalnia bierze urlop

Pruszków

Jak to możliwe? W zasadzie jest to konieczne. Pruszkowska pływalnia Kapry będzie zamknięta z powodu przerwy technologicznej.

Z usług basenu nie będzie można korzystać w dniach 22 grudnia – 8 stycznia. Ten czas zostanie spożytkowany na przeprowadzenie remontów. – W czasie przerwy technologicznej przeprowadzimy remonty. Przeprowadzimy wymianę złoża, która jest niezwykle kosztowna. Następnie czeka nas modernizacja oświetlenia awaryjnego, wymiana terakoty w pomieszczeniach dla niepełnosprawnych i na korytarzach, gdzie prawdopodobnie doszło do przecieku wody. Planujemy również wymianę dylatacji w basenie sportowym, czyszczenie kanałów wentylacyjnych, płukanie wymienników ciepła. Dokonamy również przeglądu wszystkich urządzeń – wyjaśnia Jacek Elżanowski, dyrektor basenu „Kapry”.

Remonty nie są wynikiem awarii. Obowiązkiem każdej pływalni jest przeprowadzenie przerwy technologicznej, podczas której wykonywane są prace modernizacyjne oraz kontrolne. – Przewidujemy koszty nawet w granicach 150 tys. zł. Te remonty są konieczne. Nie wynikają one z jakichś poważnych awarii, to są rutynowe działania. Przerwa jest obowiązkowa. Zdecydowałem się wybrać akurat te dni ze względu na czas, w którym zazwyczaj na pływalnię przychodzi mniej osób. W ten sposób nie ucierpią klienci, a jest też moc przerobowa. Firma pokończyły swoje remonty i mamy do dyspozycji więcej osób, które mogą wykonać modernizację – tłumaczy Elżanowski.

Wydaje się, że fani pływania nie odczują braku pływalni. Przerwa została zaplanowana w czasie, gdy większość osób jest w świątecznych rozjazdach. – Inne baseny wykonują podobne prace w okresie wakacyjnym. W naszym przypadku byłoby to nierozsądne ze względu na dzieci, które chętnie wtedy odwiedzają pływalnię – argumentuje dyrektor basenu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.